• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Birštono politikai padidino valomų plotų normas ir perdavė Turto fondui buvusio restorano ir sandėlio pastatus

Spalio mėnesio Birštono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo merės Nijolės Dirginčienės sveikinimu Konstitucijos dienos proga ir džiugesiu už Krivūlės apdovanojimą turizmo plėtros srityje.

Tarybos dauguma nepritarė Stanislovo Martinaičio siūlymui sumažinti savivaldybėje pagal verslo liudijimus vykdomų veiklų metinį mokestį. Tarybos narys siūlė minėtą mokestį sumažinti nuo 450 iki 380 Lt.

Savivaldybei nepavyko savarankiškai išnuomoti buvusio restorano (J. Basanavičiaus aikštė) ir sandėlio (B. Sruogos g. 4B) pastatų, todėl Taryba pritarė sprendimo projektui įtraukti minėtus pastatus į privatizuojamų objektų sąrašus ir perduoti Valstybiniam turto fondui.

Tarybos nariai neprieštaravo, kad buvęs Nemajūnų kaimo Birštono bibliotekos filialas būtų perkeltas į Nemajūnų dienos centrą Gelažūnų kaime. Tiesa, bibliotekos vadovė patikino, jog, reikalui esant, knygos skaitytojams į Nemajūnus bus pristatytos.

Taryba pritarė biudžeto patikslinimams. Jau tapo aišku, jog šiais metais nebus pradėti universalios sporto salės projektiniai darbai, o lėšos atiteks trims investiciniams projektams, kuriuos administruoja Birštono miesto tvarkymo tarnyba.

Tarybos nariai padidino vidinių patalpų ir lauko plotų valymo normas už etatą.

Iš strateginių objektų sąrašo buvo išbraukti du Karalienės Barboros alėjoje esantys žemės sklypai, nes jie tapo ginčo objektais ir pirmosios instancijos teismų nuosprendžiai nebuvo palankūs savivaldybei.

Tarybos nariai neprieštaravo partnerystės sutarties pasirašymui su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba. Tarnyba pastatys apžvalgos bokštą, kuris bus perduotas eksploatuoti savivaldybei.

Savivaldybė iš Kelių direkcijos gavo papildomus 51 300 Lt kelių priežiūrai ir plėtrai. Už 30 300 Lt bus įrengti šaligatviai Druskupio ir B. Sruogos gatvėse, už 21 000 Lt – tvarkomi keliai seniūnijose.

Posėdžio pabaigoje buvo pateikta informacija, jog „Pentagonas“ yra įtrauktas į 2014-2020 metų ES paramą gaunančių objektų sąrašą.

 

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti