Birštono policijos veiklos rezultatai džiugina ir savivaldybės vadovę

Jonas Kavaliauskas

Liepos 20 d. Savivaldybės mažojoje salėje vykusiame Birštono PK ataskaitiniame susirinkime buvo apžvelgti komisariato veiklos 2012 metų pusmečio rezultatai.
Jie rodo, kad Birštonas išlieka vienu saugesniu Lietuvos miestu. Tiesa, lyginant su tokiu pačiu 2011 m. laikotarpiu, nusikalstamų veikų padidėjo (23). Padidėjimą lėmė įsigaliojęs įstatymas dėl saugios aplinkos artimoje aplinkoje. Per pusmetį buvo užfiksuotos 4 smurto šeimoje veikos.
Policija per ataskaitinį laikotarpį daug dėmesio skyrė viešajai tvarkai užtikrinti. Buvo užfiksuoti 108 administracinių teisų pažeidimų faktai, iš jų 63 už alkoholinių gėrimų naudojimą viešose vietose arba pasirodymą jose neblaiviame stovyje.
Buvo pažymėta, kad nuo balandžio mėnesio eismo saugumą savivaldybės keliuose užtikrina ne tik Birštono PK patruliai, bet ir Alytaus AVPK pareigūnai. Per pusmetį buvo užfiksuoti 3 bandymai papirkti pareigūnus, norint išvengti baudų už eismo taisyklių pažeidimus.
Visgi laikinai einantis komisariato viršininko pareigas Rolandas Stiklius pastebėjo, jog dėl įvairių priežasčių sumažėjo nusikalstamų veikų ištyrimas, bet situacija turėtų pagerėti, nes pagausėjo kriminalistų gretos.
R. Stikliaus teigimu, komisariato gretas papildė 3 nauji pareigūnai, o mėnesio eigoje turėtų išsispręsti ir komisariato viršininko etato likimas, kuris neužimtas jau 1,5 metų. Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, į Birštono PK viršininko vietą pretenduoja mažiausiai keturi kandidatai, tarp jų ir laikinai šias pareigas einantis Rolandas Stiklius. Savivaldybės merė N. Dirginčienė yra sakiusi, jog patenkinta R. Stikliaus darbu ir visada prioritetus teikia vietiniams kandidatams.
Tiesa, savivaldybės vadovė ne tik pasidžiaugė gerais komisariato veiklos rezultatais, bet ir išsakė keletą pastabų. Jos manymu, naktimis greičio mėgėjai vis dar drumsčia gyventojų ramybę ir šią problemą reikia spręsti. N. Dirginčienė pastebėjo, jog prie naujai atidaryto „Norfos“ prekybos centro neišspręstas pėsčiųjų saugumas, ir tikisi, kad kitą savaitę šalia centro atsiras pėsčiųjų perėja.
Merė pabrėžė, jog Kelių direkcija pažadėjo kitais metais įrengti prie įvažiavimo į kurortą žiedinę sankryžą, taip bus sprendžiamas saugumas ir išvažiavime iš N. Silvanavičiaus gatvės.
N. Dirginčienė paprašė policijos pagalbos drausminant neprižiūrimų pastatų savininkus ir sulaukė pareigūnų pritarimo.
R. Stiklius informavo, jog paruoštas nemažas paketas pasiūlymų savivaldybės Eismo priežiūros komisijai, kurių įgyvendinimas pagerintų saugumą mieste.
R. Stiklius pažymėjo, kad komisariato darbuotojai daug dėmesio skyrė prevenciniam darbui, o antrą pusmetį prioritetas bus skiriamas neteisėtai prekybai akcizinėmis prekėmis.

Taip pat skaitykite