Birštono policijos komisariato vadovas tiki savo kolektyvu

stiklius._jpgBirštono policijos komisariato 2014 metų veiklos rezultatai įvertinti labai aukštai, nes savivaldybė toliau išlieka viena saugiausių šalyje, o čia dirbantys pareigūnai ištyrė 78,9% nusikalstamų veikų, ir tai antrasis rezultatas šalyje.

Gal būtent šis faktas, o gal gerai organizuotas prevencinis darbas ir betarpiškas bendravimas su gyventojais leidžia komisariato viršininkui Rolandui Stikliui savo pavaldinių veiklą įvertinti aštuoniais balais iš dešimties.

Pasak vadovo, komisariate laisvas tik vienas etatas, kolektyvą papildė jauni žmonės, pareigos atliekamos tinkamai, darbų planavimas ir vykdymas vyksta sklandžiai. Nei Birštono savivaldybės, nei Alytaus AVPK vadovybė jokių rimtų pastabų birštoniečių veiklai neturėjo.

Deja, 2014 m. užfiksuotas nusikalstamų veikų padidėjimas (nuo 63 iki 76). Tiesa, toks padidėjimas dėl vienos bylos, nes joje registruota net 10 nusikalstamų veikų.

R. Stiklius pastebėjo, jog praėjusiais metais sumažėjo viešosios tvarkos pažeidimų, o pagrindinės priežastys, turėjusios tam įtakos, yra kelios: pareigūnų skaičiaus padaugėjimas gatvėse, individualus darbas su nuolatiniais pažeidėjais.

Tiesa, nors sunkių nusikaltimų pavyko išvengti, vagysčių skaičius 2014 m. padidėjo (nuo 17 iki 25) ir dalis jų dar nėra ištirtos.

Analizė rodo, kad daugiau negu pusę nusikalstamų veikų padaro vietiniai, nors netrūksta atvykėlių iš Prienų ir kitų vietovių. Būtent girti prieniškiai kėsinosi į policijos komisariato turtą.

Vis išlieka aštri smurto artimoje aplinkoje problema. 2014 m. tokių iškvietimų buvo 13.

Komisariato vadovo teigimu, su tokiomis šeimomis vyksta prevencinis darbas ir recidyvas stebimas.

R. Stiklius įsitikinęs, jog kolektyvo pastangos duoda gerų rezultatų, nes visuomenė labiau pasitiki pareigūnais, nors pranešimų ir skundų sulaukiama tikrai nemažai (620). Komisariato viršininkas pasakė, jog yra ir „etatinių“ skambinėtųjų.

Policija privalo reaguoti į kiekvieną skambutį, nors gali susiklostyti ir tokia situacija, kai vienu metu gali vykti ir rimtas nusikaltimas, bet pareigūnai bus užimti kito skundo tyrimu. Manau, kiekvienas birštoniškis, prieš skambindamas į policiją, turi susimąstyti, ar negali pats susidoroti su iškilusia problema, arba tiesiog būti pakantesnis kaimynui arba kurorto svečiui.

R. Stiklius ragina savivaldybės gyventojus burtis į „Saugios kaimynystės“ grupes ir ne tik laukti pagalbos iš šalies, bet ir patiems rūpintis savo turto ir asmens saugumu. Pasak komisariato vadovo, sukurtas saugumo įvaizdis veikia žmones, bet atsipalaidavimas gali sukelti ir neigiamų padarinių, todėl reikia prisiminti, jog visada egzistuoja prielaida, kad nusikaltėliai nuolat pasiruošę pasikėsinti į jūsų turtą, o gal ir gyvybę.

Vis tik R. Stiklius mato dar daug neišnaudotų galimybių veiklai tobulinti. Pasak jo, šiais metais birštoniškiai ir kurorto svečiai dažniau matys pareigūnus miesto gatvėse ir kitose viešosiose vietose.

„Būtina mažinti atstumą tarp gyventojų ir pareigūnų, plėtoti technines saugumo užtikrinimo galimybes, gerinti pasitikėjimą“, – planus vardino R. Stiklius, pridurdamas, jog policijos pareigūnai yra tos pačios visuomenės dalis, todėl būtinos bendros pastangos mūsų visų saugumo užtikrinimui.

Sausio 22 d. 10 val. Birštono savivaldybės administracijos salėje vyko Birštono policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas, į kurį buvo kviečiami ir gyventojai.

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. prienietė

    Mes Jumis visais tikim ir pasitikim.Šaunus kolektyvas-kultūra,paprastumas,žmogiškumas-štai kas Jus puošia.Pavyzdys kitiems kolektyvams.Ačiū