Birštono merės taurė – kauniečiams

Povilas Reibutis

Rugsėjo 13 d. Birštono petankės aikštyne vyko jau tapęs tradiciniu petankės dvejetų turnyras Birštono merės taurei laimėti. Šiais metais dėl pereinamosios taurės kovojo 13 komandų iš Kauno, Utenos, Šiaulių ir Birštono. Tarp dalyvių buvo net keturios Birštono komandos – „Apči” (Irma Gedminaitė, Paulius Bagdanavičius), „Šilagėlė” (Vytautas Gedminas, Vytautas Vaitkevičius), „B2” (Kęstutis Pranculis, Linas Andriekus), „No Stress” (Robertas Travkinas, Darius Mankevičius).

Po 4 kvalifikacijos turų dėl taurės kovą tęsė 8 komandos, tarp jų dvi iš Birštono („Apči” ir „Šilagėlė”), kurios kvalifikaciniame etape iškovojo po 3 pergales. „B2” ir „No Stress” sugebėjo laimėti tik po vieną kartą ir tęsė kovas Paguodos turnyre.

Ketvirtfinalyje susitiko abu Birštono dvejetai. „Apči” komanda iškart išsiveržė į priekį (6:0), bet „Šilagėlės” vyrukai sugebėjo atsitiesti (6:7), tačiau pergalę partijoje šventė „Apči” dvejetas (12:10).

Pusfinalyje „Apči” pora nesugebėjo rimčiau pasipriešinti būsimiesiems turnyro nugalėtojams – „Jo Jo” vyrukams (4:13). Kovoje dėl trečiosios vietos Irma Gedminaitė ir Paulius Bagdanavičius lengvai susitvarkė su „Warriors” dvejetu (13:3).

„Šilagėlė” kovoje dėl 5 vietos 13:1 sutriuškino „13” komandą, bet dramatiškoje kovoje (12:13) turėjo pripažinti „A3” komandos pranašumą ir liko šešta.

Kitos Birštono komandos galutinėje įskaitoje iškovojo 10 („No Stress”) ir 13 („B2”) vietas.