„Birštono“ krepšininkai MMKL šešioliktfinalį pradėjo pergale

IMGP4299Kovo 7 d. Birštone buvo sužaistos pirmosios Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos Didžiosios taurės šešioliktfinalio serijos rungtynės tarp „Birštono“ ir Juodupės „Rokvestos“ komandų.  Šiame etape nugalėtojas išaiškinamas iš dviejų rungtynių.

Jau pirmajame kėlinyje komandos parodė, jog lengvo pasivaikščiojimo nebus. Rungtynių pradžią geriau sužaidė aikštelės šeimininkai ir įgijo 7 taškų persvarą (22:15).  Bet gavo gerą atsaką (10:0) ir prarado iniciatyvą (22:25). Kėlinio pabaigoje „Birštono“ krepšininkai sugebėjo atsikvošėti ir po jo komandas skyrė tik vienas taškas (24:25).

Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkų bėdos nesibaigė. Varžovai buvo geresni ir sugebėjo per kėlinį įgyti 13 taškų persvarą (35:48).

Situacija pradėjo taisytis trečiajame kėlinyje, kurį „Birštono“ krepšininkai laimėjo 9 taškų skirtumu (26:17), bet prieš lemiamą kėlinį vis dar turėjo 4 taškų deficitą (61:65).

Persilaužimas įvyko ketvirtajame kėlinyje. Pirmiausiai birštoniškiai rezultatą išlygino (67:67), o paskui ir persvėrė savo naudai (69:68).
Rungtynių pabaigoje aktyviai sužaidė komandos lyderiai. Rokas Marcinkevičius pelnė 4 iš eilės taškus ir „Birštono“ krepšininkai įgijo 4 taškų pranašumą (76:72). Aikštelės šeimininkai pagerino gynybą ir varžovų metimai vis dažniau skriejo pro šalį. V. Kvedaras taikliu baudos metimu padidino persvarą iki 5 taškų, o Mindaugas Knyšius baudos metimais – iki 7 (79:72). Kėlinio pabaigoje varžovai sumažino skirtumą iki 6 taškų (79:73). Sunki pergalė.

Mindaugas Knyšius pelnė 29 taškus. Roko Marcinkevičiaus sąskaitoje 19 taškų.

Ar tokio pranašumo užteks bendrai pergalei atsakomosiose rungtynėse varžovų aikštelėje?