Birštono ir Prienų rajonų savivaldybių merų pasitarime – bendrų klausimų aptarimas ir griežtas „NE“ sprendimams dėl kelio Kaunas-Alytus 

IMGP9324

Vacys Staknys

Birželio 20 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko pirmasis šios kadencijos Birštono ir Prienų rajono savivaldybių merų su komandomis susitikimas. Susitikimą pradėjęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, pažymėjo, jog praeitą kadenciją pradėta bendrų susitikimų praktika turi būti tęsiama ir perdavė žodį Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei. Birštono savivaldybės vadovė pasakė, jog šalia Nemuno savo gerovę kuriančios kaimyninės savivaldybės privalo ieškoti bendrų, o ne atskirų sąlyčių taškų.

Anot jos, bendri susitikimai padeda geriau suprasti vieniems kitus ir gražinti Nemuno kilpų kraštą bendrais projektais.

IMGP9298

Susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta Ivoniškių kapinių tvarkymui ir stringančiai jų plėtrai. Buvo prieita bendros nuomonės, kad būtina atskirti dabartinės kapinių teritorijos tvarkybos ir plėtros projektus. Dabartinių kapinių teritorijoje nutarta sutvarkyti takus ir tvorą, apsvarstyti galimybę šioje teritorijoje įrengti kolumbariumus, padidinti buitinių atliekų konteinerių kiekį ir išspręsti didelių vandens talpų reikalingumą kapinių teritorijoje, jei yra įrengtas vandentiekis.

Kapinių plėtra stringa dėl gyventojų skundų ir neigiamos išvados dėl aplinkosauginių reikalavimų nesilaikymo. Tiesa, Birštono savivaldybės Administracijos ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo mano, jog gyventojų skundai nepagrįsti, nes jiems sudaryta galimybė prisijungti prie centralizuotai tiekiamo vandens sistemos, bet jie įvardina, jog vandeniu neaprūpinami.

Manoma, kad Ivoniškių kapinių plėtra ir dabartinės teritorijos kitiems laidojimo būdams pritaikymas dar 75 metams užtikrintų mirusių žmonių pagerbimo galimybę.

IMGP9297

Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas, kalbėdamas apie dviračių takų plėtrą, konstatavo, jog ir Prienų rajonas pretenduoja tapti turizmo kraštu, nes rajone yra nemažai lankytinų vietų. Tiesa, meras patikslino, jog niekas Prienuose nenori tapti antruoju Birštonu, bet pasidalinti turistų srautais pretenduotų. Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė paminėjo, jog Prienuose planuojama atidaryti verslo ir turizmo informacijos centrą, pradėtas dviračių takas link buvusios Turizmo bazės, o tai reiškia, link Birštono. Taip pat šiais metais bus sujungti Žvėrinčiaus miške ir palei kelią Prienai-Vilnius einantys dviračių takai. Planuojamas takas palei Nemuno krantą.

IMGP9311

Birštono savivaldybės atstovai pasidalino mintimis, jog vyksta pasiruošimas sutvarkyti infrastruktūrą aplink apžvalgos bokštą ir Kelių direkcijos planuojamas viadukas virš kelio Vilnius-Prienai.

Taip pat dviračių takas turėtų eiti link „Seklytėlės“, viešbučio „Royal SPA Residence“. Prienų rajono savivaldybės atstovai pasakė, jog planuojama nutiesti dviračių taką per Dvariuko mikrorajoną iki Giraitiškių poilsiavietės.

Merė Nijolė Dirginčienė pasiūlė abiem savivaldybėms daryti įtaką Kauno regiono savivaldybėms dėl dviračių takų tiesimo nuo Kauno link Prienų ir Birštono.

Primename, jog yra projektai sujungti Birštoną su Punios šilu, o Prienus – su „Harmony parku“.

IMGP9313

Bet didžiausią dėmesį ir nepasitenkinimą sukėlė informacija, jog Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija priėmė sprendimą kelią Kaunas-Prienai-Alytus ne rekonstruoti, kaip buvo ilgus metus teigta, o tik remontuoti ir palikti tik po vieną juostą į kiekvieną pusę. Netgi prieš tai anonsuojamas kelio rekonstrukcijos projektas 2+1 buvo vadinamas „ubagų greitkeliu“, tai kaip dabar pavadinti Ministerijos siūlymą – „fantazijų greitkeliu“?  Birštono savivaldybės vadovė pasiūlė rašyti visiems raštus, rinktis prie Seimo ir reikalauti pažadų vykdymo. Taip pat buvo pasiūlyta suorganizuoti keliu lėto judėjimo akciją. Gal kilometrinės transporto eilės privers centrinę valdžią atkreipti dėmesį į sudėtingą situaciją šiame kelyje?

IMGP9315

Ir dar. Tako per Velniabliūdžio pelkę projektas yra paruoštas. Finansuoti projektą turėtų Saugomų teritorijų direkcija.

IMGP9329

Taip pat buvo kalbėta apie Regioninę viešojo transporto sistemą, bet tai – ateities planai. O dabar Birštono savivaldybė turės organizuoti autobusų maršrutus Kaunas-Prienai-Birštonas, Birštonas-Siponys ir Birštonas-Puzonys, nes baigėsi sutartys, kai šių maršrutų organizavimu rūpinosi kitos savivaldybės.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti