Birštone valdžios formavimas vyks demokratiškai – ar iš socialdemokratų daugumos Taryboje pozicijos?

IMGP1503

Vacys Staknys

Balandžio 30 d. Birštono savivaldybės Taryba susirinks į antrąjį naujos kadencijos posėdį, bet į pirmą tikrąjį, darbinį. Primename, jog Taryboje susiformavo valdančioji socialdemokratų (9) ir dvi opozicinės frakcijos (6).

Antradienio posėdis prasidės nuo Tarybos komitetų formavimo. Ir, reikia tikėti, jog formuojant juos paaiškės tikroji valdančiųjų pozicija šiuo klausimu.

IMGP1127

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė dažnai mėgsta sakyti, jog Tarybos narių nuomonės bet kokiu klausimu labai svarbios, ir jinai tikisi, kad Taryboje vyraus supratimas ir bendras darbas dėl savivaldybės gyventojų gerovės.

IMGP0805

Susiformavusi Taryboje dviejų frakcijų opozicija, posėdžiavusi prieš antrąjį posėdį, iškėlė sau keletą tikslų: siūlyti, kad vadovavimas komitetams būtų paskirstytas pagal gautus mandatus ir būtų pakeista Savivaldybės administracijos struktūra, kurioje neliktų administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Taip pat opozicijai priklausantys Tarybos nariai įsitikinę, jog būtina organizuoti tiesiogines Tarybos posėdžių transliacijas. Opozicinės frakcijos susitarė, jog Kontrolės komiteto pirmininku siūlys Stanislovą Martinaitį.

IMGP0804

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė teigė, jog rinkimus laimėjusi politinė jėga įgauna teisę formuoti savivaldybės vadovybę, todėl socialdemokratų frakcija pasiryžusi tai daryti. Tarybos pirmininkė davė suprasti, jog opozicijai bus pasiūlyta vadovauti Kontrolės komitetui ir Etikos komisijai, kaip ir numato įstatymai. Apie trijų pagrindinių komitetų galimus vadovus N. Dirginčienė nekalbėjo, nekomentavo ir opozicijos išsakytų norų, bet patikino, jog socialdemokratai pasiruošę formuoti savivaldybės Tarybos ir administracijos vadovybę.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti