•  

   

   

   

Birštone sekmadienį vakare sudegė dar N. Silvanavičiaus statytas gyvenamasis namas 

N. Silvanavičiaus g. Pranculio namas

kvitrina.com

Birštone vis dar dirba ugniagesių pajėgos ir ekspertai, kurie bando nustatyti gaisro, kuris įvyko vasario 28 d. (sekmadienį) N. Silvanavičiaus gatvėje, Birštone, priežastis.

Pagal ugniagesių suteiktą informaciją, skambutis apie gaisrą iš Skubios pagalbos centro 112 buvo gautas 21 val. 28 min., o 21 val. 32 min. prie namo jau buvo Birštono komandos ugniagesiai. Iš viso ugnį gesino penki ugniagesių automobiliai. Gaisras buvo lokalizuotas 22 val. 52 min., o likviduotas 23 val. 43 min. Dabar vyksta baigiamieji darbai.

N. Silvanavičiaus g.

Sudegusio namo savininkas laikinai glaudžiasi Nemajūnų dienos centre. Portalo žiniomis, gaisro metu sudegė stogas, viduje buvusi mediena, namų apyvokos daiktai ir darbo įrankiai.

Minimas namas buvo laikomas apleistu ir avarinės būklės.

th_birstsilvan1882

Primename, jog 1882 m. šis namas buvo pastatytas Nikodemui Silvanavičiui, kuriame jis iki savo mirties gyveno nuo 1901 m.
(1882 m. statytas namas sudegė 1906 m liepą. Dabar sudegęs namas buvo statytas 1908-1910 m, remontuotas 1934 m.  Vytauto Kuzmicko pastabos). 

th_birstsilvan2009

Po 1958 m. kapitalinio namo remonto jis prarado architektūrinį vientisumą. Šiuo metu namas priklausė Birštono tautodailininkui.

img100

Nuotraukos iš Birštono VB karštotyros fondo

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Laimonas

  Birštone nyksta gražus istoriniai namai statiniai, kažkada buvo viena kita graži vila, kaip vila ‘pilaitė’ , buvo Nemuno vila ‘Aušra’ toks gražus architektūrinis šedevrinis palikimas ir toji vila taip ir neišliko sudegė. O visai neseniai šis namas, kodėl nebuvo įtrauktas savivaldybės į paveldo saugomus objektus? O vietoi stovėjusio restorano ‘Druskupis’ statomos kažkokios modernios įstiklinamos vilos, užgriozdinamas pats miestelis ir gadinamas gamtos vaizdas. Tai yra pasibaisėtina.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti