Birštone pradedama daugiabučių renovacija

IMGP6231Rugpjūčio 5 – 8 dienomis Birštono savivaldybėje laukiami daugiabučių namų gyventojai, kurie galės susipažinti su preliminariais investicijų projektais daugiabučių renovacijai, išsakyti savo pastabas ar pasiūlymus.

Kaip sakė VšĮ „Birštono būsto energijos taupymo agentūra“ vadovas Rimvydas Čaplikas, pirmajame etape planuojama atnaujinti 16 daugiabučių namų, kurių vienas yra Birštono vienkiemyje. Į šių laimingųjų sąrašą visų pirma pateko tie namai, kurie daugiausiai sunaudoja energijos šildymui bei yra senos statybos – 1959 – 1987 metų. Tiesa, daugiabutį bus galima pradėti renovuoti tik tuo atveju, jei tam pritars daugiau nei pusė jame gyvenančių žmonių. Todėl susitikimų su gyventojais metu bus stengiamasi kuo geriau paaiškinti parengtus projektus, įtikinti žmones jų nauda. O ji, anot R. Čapliko, akivaizdi: be to, kad atnaujintuose namuose bus šilta ir jauku, o sąskaitos už šildymą ženkliai sumažės, dar bus galima pasidžiaugti pagražėjusiais fasadais, sandariais stogais ir, žinoma, švaresniu kurorto oru. Be abejo, toks gerumas už dyką iš dangaus nenukris. Kaip teigė R. Čaplikas, daugiabučių gyventojams teks dalintis projekto įgyvendinimo našta su valstybe, kuri padengs 45 procentus visų išlaidų.

duo papilio

Beje, patys gyventojai bankams neįsipareigos, tai už juos Birštone padarys VšĮ „Birštono būsto energijos taupymo agentūra“. Ji taip pat rūpinsis projektų įgyvendinimu, sutartimis su bankais. Be to, socialiai remtiniems bei socialinių būstų gyventojams visas su renovacija tenkančias išlaidas kompensuos valstybė. Nors, pasak R. Čapliko, yra ir šiokia tokia kliūtis – bankai nelinkę finansuoti tų daugiabučių atnaujinimo, kurių gyventojai yra įsiskolinę už komunalines paslaugas. Ne pyragai laukia ir tų birštoniečių, kurie gauna kompensacijas už būstų šildymą – nesutikę su renovacija, jie rizikuoja netekti dalies, o vėliau ir visų šių išmokų.

Pirmasis daugiabučių renovacijos etapas turėtų baigtis kitų metų gruodžio mėnesį, o netrukus startuos ir antrasis etapas, kurio metu, R. Čapliko teigimu, turėtų būti atnaujinta dar 15 – 20 daugiabučių Birštone ir kaimo vietovėse. Iš viso Birštono savivaldybėje yra 74 daugiabučiai namai.

Visos žinios apie numatomus renovuoti pastatus, apie projektus, numatytas išlaidas ir kita informacija yra interneto puslapyje birštono-beta.fweb.lt. Agentūros vadovas siūlo birštoniečiams aktyviai domėtis jų laukiančiomis naujovėmis ir pasinaudoti atsiradusia proga atnaujinti savo namus. Palankesnės progos, kaip tikina R. Čaplikas, gali ir nebūti, tuo labiau, kad šiuo darbu labai suinteresuota Birštono savivaldybė, visokeriopai remianti miesto tvarkymo, naujinimo ir gražinimo projektus. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti