Birštone poilsiautojų ir turistų daugėja

i74l9l5440Kai prieš dvejus metus Birštono turizmo informacijos centras persikėlė į patalpas, esančias šalia Kurhauzo, skeptikai pranašavo, jog turistai ir miesto svečiai mažiau lankys šią įstaigą. Ir štai, po dvejų metų kalbėdama su informacinio centro direktore Rūta Kapačinskaite išgirdau tikrai gerą naujieną. Išankstiniais duomenimis, 2014 metais Birštone apsilankė 50,3 tūkstančio turistų. Palyginus su 2013 metais, pernai apsilankė 40% daugiau svečių, o tai žymus rodiklis, jog vis daugiau yra norinčių aplankyti Nemuno skalaujamą ir kamerine aplinka pasižymintį kurortą.

Kaip teigė direktorė, didžiąją dalį turistų sudaro lietuviai, tačiau kurorte ilsisi ir turistai atvykę iš 36 pasaulio šalių. Pagal turimus duomenis, daugiausiai turistų atvyksta iš Rusijos, Vokietijos, Latvijos, Izraelio, Baltarusijos, Lenkijos, Norvegijos.

Ženkliai išaugo ir nakvynių skaičius. Praeitais metais jų buvo 214 tūkstančių, o palyginus su 2013 metais, nakvojančiųjų atvyko penkiasdešimt aštuoniais tūkstančiais daugiau. Kadangi Birštonas sanatorijų ir viešbučių nestokoja, tad poilsiautojai daugiausiai juos ir rinkosi.

Birštono turizmo informacijos centras rengia įvairias ekskursijas ir edukacines programas. Pastarosiomis ypač džiaugiasi vaikai, kuomet baltą gipsinį banginuko šabloną nuspalvina ir jį gauna dovanų.

Apžvalginės ekskursijos labai svarbios, nes jų metu turistai ir poilsiautojai pėsčiomis arba dviračiais apžiūri įdomiausias kurorto vietas. Keliaudami nuo Birštono turizmo informacijos centro, sužino istorijas apie Kurhauzą, ne tik aplanko, bet ir paragauna mineralinio vandens biuvetėse, nukanka iki Vytauto kalno, apžiūri Vytauto paminklą, krantinę, senąsias gydyklas, Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, J. Basanavičiaus aikštę, Birštono centrinį parką.

Ekskursijoje dviračiais poilsiautojai nuvyksta prie Birštono ąžuolo,  Škėvonių atodangos.

Turizmo informacijos centre dirba du gidai, tačiau dabar kaskart vis daugiau atvyksta lankytojų jau žinančių, ką nori pamatyti. Tačiau vėlgi, dažnai klausiama patarimo, kur geriau apsistoti, kurią rinktis sanatoriją, kur skaniau galima pavalgyti. Centre dirbantys žmonės prieš atsakydami, dažnai išklausinėja, kokį maistą labiau mėgsta, kokias procedūras norėtų pasirinkti, kokių poilsio sąlygų norėtų. Nuo darbuotojų atsakymų labai priklauso, ar turistas vėl grįš. Juk grįždami jie gali dar atsivežti draugus ar pažįstamus. O kad dirbama tikslingai ir gerai, parodo skaičiai.

Manoma, jog audiogido pagalba kai kurie turistai galėtų ir be gido aplankyti Birštoną ir jo žymias apylinkes. Tačiau tai laiko klausimas, ar to reikia, nes patirtis rodo, jog vis dažniau norima, kad poilsiautojus lydėtų gerai žinantis vietovę žmogus.

Beje, Birštono turizmo informacijos centre galima įsigyti ir suvenyrų su Birštono ženklais, knygų ir fotoalbumų, CD, DVD apie Lietuvą, atviručių, žemėlapių. O tai labai teigiamas požiūris į poilsiautojus, kurie dažnai namo vežasi smulkmenas, primenančias Nemuno kilpos apjuostą kurortą, magiškai traukiantį tiek vyresnius, tiek jaunus žmones.

Pasiekimai, rodantys, jog dirbama reikiama linkme

2007 m. – Valstybinis turizmo departamentas „Sėkmės angelu“ apdovanojo Sėkmingiausio 2007 m. turizmo projekto konkurso laureatą Birštono TIC už kultūrinį maršrutą  „Dailininko Nikodemo Silvanavičiaus pėdomis“.

2008 m. – Valstybinis turizmo departamentas sėkmingiausiu 2008 m. nekomerciniu turizmo rinkodaros projektu pripažino Birštono TIC projektą „Turizmo informacinės ir rinkodaros priemonės Birštono kurorte“.

2009 m. – Valstybinis turizmo departamentas III vietos laimėtoju Sėkmingiausio 2009 m. nekomercinio turizmo rinkodaros projekto konkurse paskelbė Birštono TIC projektą „Edukacinių renginių įtaka populiarinant vietinį turizmą Birštone“.

2010 m. – Lietuvos parodų stendų statytojų asociacija konkurso „Geriausias parodos  „Vivattur 2010“ stendas“ II vietos laimėtoju paskelbė Birštono TIC stendą (rangovas – UAB „Expoera“, architektas – Rimvydas Taletas)

2010 m. – Valstybinis turizmo departamentas III vietos laimėtoju Sėkmingiausio 2010 m. turizmo informacijos centro konkurse paskelbė Birštono TIC.

2011 m. – UAB „Visus Plenus“ ir VšĮ „Turizmo akademija“ Birštono prisistatymą parodoje „Vivattur 2011“ paskelbė įspūdingiausiu ir įvertino specialiu prizu  „Įspūdis“.

Taigi, Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė džiaugiasi pasiekimais ir tiki, jog kiekvienas, užsukęs pas juos, gaus informaciją apie Birštoną ir paslaugas, kurios šiuo metu ypač reikalingos. Ir nors gyvename technologijų amžiuje, tačiau be žmogaus rankos kartais technologijos gali būti ne tokios efektyvios.

 Vilija Čiapaitė

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Sis

    Oho, kiek TIC vadovė nuopelnų prisiima… Nuo kada ji TIC vadovauja? Ką per tą laiko pasiekė ir padarė akivaizdžiai naujo ir išskirtinio? Informaciją tinklalapyje bent atsinaujintų, nes neaišku, nei pagal kokius planus gyvena, nei ką atliko, jau nekalbant apei nesugebėjimą pateikti statistikos ir aiškios jos analizės. Tinklalapyje vis dar 2013 metų III ketvirtis. O kelinti metai dabar? Ką jau kalbėti apie parodas, jei į pagrindinę turizmo parodą Lietuvoje atvažiuoja su dviem lankstinukais. Stendas iš trijų paklodžių, o jo dalyviai apsirengę kas su megztiniu, kas su vakarine suknele. Tai naujas KARALIŠKOJO kurorto įvaizdis? Nuo kuklumo nenumirs, oi ne…