Birštonas atsikrato senų bendrų komunalinių atliekų surinkimo konteinerių

 

 

IMG_20190903_101436 2

Birštone vietoje nepatrauklių bendrojo naudojimo komunalinių atliekų konteinerių įrengti nauji požeminiai šiuolaikiški. Šalia įrengti konteineriai popieriui, plastikui ir metalui, stiklui, taip pat ir maisto atliekoms.

Naujienų portalą kvitrina.com pasiekė informacija, jog Lakštingalos g. gyventojai nežino, ką daryti, nes senieji bendro naudojimo konteineriai išvežti, o priėjimo prie naujųjų jie neturi. Tyrimas parodė, jog, kaip įprasta, norėta padaryti, kaip geriau, o išėjo, kaip visada, prastai. ARATC, pagal Savivaldybės administracijos atstovą, turėjo išdalinti gyventojams identifikacinius raktus nuo bendro naudojimo konteinerių, bet to laiku nepadarė, nes kalbame apie sodų bendrijos gyventojus. Tiesa, ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė portalui kvitrina.com teigė, jog įvyko nesusikalbėjimas ir vežėjas anksčiau laiko išgabeno senuosius bendro naudojimo konteinerius, o dėl raktų išdalinimo sutarta su sodo bendrijos pirmininku. Anot ARATC atstovės, per dvi dienas situacija turėtų būti išspręsta. R. Opolskienė taip pat priminė, jog Birštone buvo suplanuota įrengti 23 komunalines atliekų surinkimo požemines aikšteles, bet buvo pasiūlyta tik 17 vietų. Trys aikštelės neveikia: viena, kuri įrengta prie būsimo naujo namų kvartalo Algirdo gatvėje, prie kitų dviejų negali privažiuoti specialus automobilis ir ištuštinti konteinerius.
dėl klausimo, kodėl neįrengtas privažiavimas prie aikštelės, R. Opolskienė pasiūlė kreiptis į Savivaldybės administraciją. Kita vertus, anot ARATC atstovės, aplink yra įrengtos kitos aikštelės, kuriomis taip pat galima pasinaudoti.

IMG_20190903_103015 2

Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė paaiškino, kodėl negalima buvo iškart įrengti visas 23 aikšteles. Anot direktorės, kurorte labai daug įvairių komunikacijų, todėl surasti vietą, kur galima būtų įkasti požeminius konteinerius, gan sudėtinga. Paieškų procesas vyksta. Kalbant apie įrengtas, bet neeksploatuojamas požemines aikšteles, direktorė pasakė, jog vyksta diskusijos su gyventojais ir bus ieškoma visiems priimtinų sprendimų. J. Tirvienės teigimu, šį projektą vykdė ir vykdo ARATC, todėl būta laikinų nesutarimų, kuriuos bandoma išspręsti.

Birštono savivaldybės administracijos vyr. specialistas Irmantas Adamonis atkreipė dėmesį, jog ARATC sprendimai neretai sukelia nepatogumų ir miestas būna užterštas komunalinėmis atliekomis. Štai, anksčiau suderinto laiko išvežti seno pavyzdžio bendri konteineriai sukėlė tikrą chaosą.

Visgi, galima teigti, jog šiuolaikinių požeminių konteinerių įrengimas gerina Birštono infrastruktūrą ir įvaizdį.

ARATC informacija 

Birštone mažėja senųjų atliekų konteinerių – iš naujų jau veikiančių aikštelių jie nuimti ir išvežti.

Nuo balandžio 20 d. senų konteinerių nebeliko šiose aikštelėse: Lelijų gatvėje 4, 15, 19, Pušyno gatvėje, S. Dariuas ir S. Girėno gatvėje 23A, Lakštingalų gatvėje, Šlaito gatvėje 6, Tulpių gatvėje 4, Vilniaus gatvėje 10.

Nuo šiol bus aptarnaujami tik nauji šiose aikštelėse įrengti požeminiai konteineriai.

Nauja aikštelė Birštonas raktas

 

Požeminiam mišrių atliekų konteineriui atidaryti reikalingas identifikacinis raktas. Jei iki šiol neturite indentifikacinio rakto, nedelsdami kreipkitės į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą (ARATC) tel. 8 656 30458 ir šis raktas jums bus pristatytas per dvi darbo dienas.

Tokie raktai buvo dalinami visiems Birštono savivaldybės daugiabučių namų gyventojams pristatant juos į namus. Tie, kuriems raktų namuose įteikti nepavyko, juos galėjo atsiimti Birštono savivaldybėje. Tačiau iki šiol dar ne visi raktai yra atsiimti.

Primename, kad visiems Birštono daugiabučiuose gyvenantiems rinkliavos mokėtojams vienas identifikacinis raktas yra duodamas nemokamai.

Jį pametus ar norint gauti papildomą, vienas raktas kainuos 5 eurus.

Identifikaciniu raktu galima atrakinti bet kurį Birštone esantį mišrių atliekų konteinerį, tad gyventojai gali naudotis tuo konteineriu, kurį pasiekti jiems yra patogiausia – tam nėra jokių apribojimų.

 

Visiems yra tik vienas bendras reikalavimas – rūšiuoti atliekas ir naujų aikštelių nepaversti šiukšlynais po savo ir kaimynų langais.

unnamed

 

Birštono savivaldybėje yra įrengta 17 požeminių konteinerių aikštelių. 15 iš jų yra visiškai paruoštos eksploatacijai, 2 – ruošiamos.

Įrengus ir pradėjus naudoti naujas požeminių konteinerių aikšteles, senieji konteineriai patraukiami. Tai daroma palaipsniui, nuosekliai, siekiant sklandaus perėjimo prie naujų konteinerių naudojimo“, – sakė Kaip naudotis identifikaciniu raktu?

Raktą (nesvarbu kuria puse) reikia priglausti prie konteinerio viršuje, kairėje pusėje, esančio langelio.

Suveikus atrakinimo mechanizmui konteinerį reikia atidaryti ranka. Sumetus atliekas dangtį reikia uždaryti.

Konteineris užsirakina automatiškai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti