Bendruomenė kategoriškai prieš mokyklos pertvarką

Klebiškio kaimo bendruomenės „Klevas“ nariai, aplinkinių kaimų gyventojai susipažino su Prienų rajono savivaldybės mokyklų tinklo 2012-2015 m. bendrojo plano projektu,  kuriame numatyta nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. Klebiškio pagrindinę mokyklą reorganizuoti prijungiant prie Šilavoto pagrindinės mokyklos kaip Klebiškio pradinio ugdymo skyrių. Apsvarstę šį projektą, kategoriškai nesutinkame su Prienų rajono savivaldybės darbo grupės sprendimu kitas mokyklas gelbėti mūsų mokyklos sąskaita. Projektas neatitinka savo paskirties dėl šių priežasčių:
1.  Mokyklos mokinio krepšelio lėšų  pakanka ugdymo proceso organizavimui. Palikus ją Šilavoto pagrindinės mokyklos Klebiškio pradinio ugdymo skyriumi, mokyklą po metų likviduotų – išlaikyti pradinio ugdymo skyrių savivaldybei per brangiai kainuotų. Tuomet bus vaikų, kurie lankys gretimo rajono mokyklas.
2.  Gyvenvietė ir aplinkiniai kaimai liks be švietimo ir kultūros centro. Kaimas sunyks, nes išvyks ir neatsikels gyventi darbingo amžiaus žmonės. Dalis Klebiškio pagrindinės mokyklos mokytojų gyvena tame pačiame kaime, ir tai jų šeimų pagrindinės pajamos. Uždarius mokyklą, dalis mokytojų su šeimomis emigruos į užsienį, nes rajone trūksta darbo vietų.
3. Mokinių tėvams patogu, kai mokykla yra kuo arčiau namų ir kai tos pačios šeimos vaikai mokosi toje pačioje mokykloje. Tėvams lengviau ir saugiau vienu metu išleisti vaikus iš namų, vaikai jaučiasi geriau ir saugiau, kai broliai ir seserys mokosi toje pačioje mokykloje.
4. Mokykloje mokosi 104 mokiniai, iš jų 58 specialiųjų poreikių vaikai, nėra jungtinių klasių. Mokykla viena iš pirmųjų rajone nuo 1995 m. yra integruojanti. Spec. poreikių mokiniai ugdomi bendrojo ugdymo klasėse. Jie lanko logopedinius užsiėmimus, teikiama socialinė pedagoginė pagalba. Uždarius mokyklą, kai kurie spec. poreikių vaikai nelankys jokios mokyklos, liks be pagrindinio išsilavinimo.
5. Mokykloje vaikai turi galimybę lankyti 14 įvairių sričių būrelių pagal savo pomėgius ir poreikius.
6.  Mokykloje dirba tik savo srities specialistai.
7. Mokykla yra Šilavoto seniūnijos pakraštyje, todėl čia mokosi Veiverių seniūnijos Pajiesio kaimo (iki mokyklos 7 km) ir Išlaužo seniūnijos (Pakampiškių, Patelviškių, Šiauliškių, Pačiudiškių ir Čiudiškių) kaimų vaikai. Šie mokiniai gyvena 1-5 km atstumu nuo mokyklos,  todėl jiems čia mokytis patogiausia.

Prienų rajono Klebiškio kaimo bendruomenė „Klevas“
Nepritariančių Prienų rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 m. bendrojo plano projektui Klebiškio krašto gyventojų 263 parašai.

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. komentarui

  Reikėtų tamstai pasidomėti, kokia padėtis Alšininkuose, Užuguostyje. Ar ten labai pagerėjo gyvenimas uždarius mokyklą? Kaip vaikai ir mokytojai nenukentės? Matyt esate popierinis žmogus, ir toliau A4 formato nematote.

  Atsakyti
 2. Komentaras

  Panašu, kad Klebiškio kaimo bendruomenės „Klevas“ nariai, aplinkinių kaimų gyventojai nesusipažino pasirašydami su projektu. Nes juk aiškiai parašyta, jog Klebiškio pradinio ugdymo skyrius bus paliktas ir vaikai nei mokytojai nenukentės. Bet čia tikriausiai parašų surinkimu suinteresuota buvo „administracija“, kuri žiūri savo kėdžių… ir tokie punktai kaip – kaimas sunyks… kaimas liks be švietimo centro ir pan.. juokingi.

  Atsakyti
 3. Eilinis

  Labai nustebau, kad iš 104-ių mokykloje besimokančių mokinių yra 58 specialiųjų poreikių… Prienuose likviduojamas Spec. internatas. Gal gi vertėtų pasvarstyti jog tokiems vaikams reikia atskirų patalpų kuriose jie (ir ne tik jie) galėtų jaustis saugiai. Manau, kad kituose kraštuose yrai tokia pat situacija. Gązdina

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti