Be moters – nėra darnos!

Gelbėkit vaikus

Vilija Čiapaitė

Kovo 8-oji, tai diena, kuomet 1910 metais Kopenhagoje įvyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

Tai tokia istorija, tačiau gali išgirsti iš ne vieno žymaus vyro, sakančio, jog „be moters nėra darnos!”. Moteris, tai motina, kuri gimdo, augina, glaudžia, glosto kūdikius, moteris, laikanti keturis namų kampus, moteris – grožio ir meilės deivė, kuriose visas šias savybes mato vyrai. Juk be moterų – pasaulis būtų nykus.

Jau nuo 2006-ųjų

Lietuvos socialdemokratų partijos Prienų skyriaus vyrai, pasitempę ir laikantys po raudoną rožės žiedą, sveikino kiekvieną moterį, kuri tik prieidavo prie įėjimo į salę. Nebuvo aplenktos ir mažosios mergytės, nes jos taip pat būsimos moterys, mamos! Ir nenuostabu, kad buvo išdalinta per 600 rožių žiedų.

DSC_0268

Salė buvo pilnutėlė, o joje tarsi gražiausios pasaulio gėlės, renginio laukė moterys. Nieko nenustebino tokia gražiųjų žemės žiedų gausa, nes tai šventė, kuri vyksta jau keturiolikti metai. Šią dieną sveikinamos moterys!

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir Europos Parlamento (EP) narys Juozas Oleka pasveikino visas susirinkusias, negailėdami gražių žodžių. Juk ne kasdien susirenka tokia gausa moterų, mergaičių, panelių.

Pačios šauniausios mūsų krašto moterys

Beje, prieš šią šventę buvo renkamos pačios šauniausios moterys. Šiais metais iš 24 kandidačių buvo išrinktos 4. Taigi nominacijos buvo įteiktos Danutei Morkvėnienei, Alei Raugevičienei,  Danutei Potelienei ir  Birutei Trainavičienei.  Tai buvo puiki akimirka kiekvienai nominantei. Juk jos įsiliejo į 66 nominančių sąrašą, kuris kasmet auga ir mes matome, kokios šaunios ir nuostabios moterys gyvena mūsų krašte.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti