„Vytautas“ parodė savo jėgą, nors rungtynes su „Valmiera/Ordo“ pradėjo sunkiai

Vasario 28 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė BBL ketvirtfinalio pirmąsias rungtynes su „Valmiera/Ordo“ komanda. Sunkiai pradėjusi mačą Virginijaus Šeškaus kariauna paėmė gerą tempą ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje išėjo į priekį. Fenomenaliai sužaidusi antrąjį ir trečiąjį kėlinius Prienų-Birštono komanda įgijo 31 taško persvarą, kurią išlaikė ir pasibaigus mačui (102:71).

Tikras komandos pergalės variklis buvo Vytenis Lipkevičius (20 taškų, 28 naudingumo balai). Jam gerai talkino Tadas Klimavičius, kuris sužaidė savo geriausias šio sezono rungtynes (20 taškų). Svariai prie komandos pergalės prisidėjo komandos naujokas Darius Gvezdauskas, kuris pataikė 3 (iš 4) tritaškius ir surinko 15 taškų. 15 taškų ir Sauliaus Kulviečio sąskaitoje. 13 taškų prie pergalės pridėjo Regimantas Miniotas. Taškus pelnė 8 „Vytauto“ žaidėjai.

Komandai negalėjo padėti Paulius Ivanauskas, kuris Kėdainiuose patyrė čiurnos traumą.Pirmą kartą po traumos aikštelėje pasirodė Vytenis Čižauskas. Jo sąskaitoje 2 taškai.

„Vytautas“ kėlinio pradžioje strigo, bet vėliau įsimėtė.

Rungtynių pradžią „Vytautas“ sužaidė katastrofiškai. Visi metimai skriejo pro šalį, o svečiai iš Valmieros sėkmingai atakavo aikštelės šeimininkų krepšį. Sužaidus dvi minutes Latvijos komanda pirmavo 4 taškų skirtumu (0:4). Pirmuosius taškus Prienų-Birštono komanda pelnė praėjus 2,5 min. nuo kėlinio pradžios. Tai padarė Vytenis Lipkevičius, kuris pelnė du taškus ir realizavo baudos metimą (3:4). „Valmiera/Ordo“ pelnė tritaškį (3:7), bet „Vytautas“ atsakė spurtu 5:0 (8:7). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (12:12). Saulius Kulvietis atsidarė tolimų metimų krepšelį (15:12). Antrąjį tritaškį įsūdė jaunasis Regimantas Miniotas (20:16). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. komandas skyrė vienas taškas (20:19), o po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo 4 taškų persvarą (25:21).

Aikštelės šeimininkų uraganas nubloškė svečius iš Latvijos.

Kėlinį „Vytautas“ pradėjo galingu spurtu 12:0 (37:21).Tomas Delininkaitis, Vytenis Lipkevičius ir Regimantas Miniotas tiesiog sušaudė svečius iš Valmieros, o aikštelės šeimininkų gynybos gniaužtai visiškai supančiojo varžovus.

Dar vienas Regimanto Minioto tritaškis ir Tomo Delininkaičio dvitaškis padidino „Vytauto“ persvarą iki 18 taškų (42:24).

„Valmieros/Ordo“ krepšininkai nesudėjo rankų ir bandė stabdyti įsibėgėjusius aikštelės šeimininkus, bet jiems nelabai sekėsi. Likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei Tomo Delininkaičio tritaškis padidino Virginijaus Šeškaus kariaunos pranašumą iki 21 taško (56:35). Tokia persvara buvo ir po dviejų kėlinių (58:37).

Dariaus Gvezdausko tritaškių šou.

„Valmieros/Ordo“ krepšininkai po didžiosios pertraukos išėję į aikštelę užsivedė. Per pirmąją minutę jie sugebėjo sumažinti skirtumą iki 17 taškų (60:43). Bet du sėkmingi Tado Klimavičiaus epizodai puolime atkūrė 21 taško pranašumą (64:43). Tokia žaidimo eiga nepatiko svečių strategui ir jis suskubo paimti minutės pertraukėlę. Bet ir jinai nepadėjo. „Vytautas“ nemažino apsukų. Po krepšiais šeimininkavo Tadas Klimavičius, Darius Gvezdauskas bombardavo varžovus tolimais metimais, ir Prienų-Birštono komanda jau pirmavo 34 taškais (83:49). Po trijų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai turėjo 31 taško persvarą (85:55).

Žaidimas išsilygino, „Vytautas“ neleido varžovams sumažinti skirtumo.

Praėjus dviem kėlinio minutėms „Vytauto“ strategas paėmė minutės pertraukėlę. Jam nepatiko, kad varžovai sumažino skirtumą iki 28 taškų (88:60), o žaidėjai neryžtingai atakuoja krepšį.

Virginijaus Šeškaus barniai padėjo, ir komanda susigrąžino 30 taškų persvarą (90:60). Bet žaidimas jau išsilygino, ir svečiai stengėsi prieš atsakomąsias rungtynes pralaimėti kuo mažesniu skirtumu, todėl kovojo dėl kiekvieno kamuolio. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 28 taškai (92:64).

Visgi, „Vytauto“ komanda sugebėjo išlaikyti per 30 taškų persvarą ir rungtynes laimėjo 31 taško skirtumu (102:71).

BBL „Vytautas“ -„Valmiera/Ordo“ 102:71 (25:21, 33:16, 28:18, 16:16)