„Vytautas“ pratęsė pergalingą žygį BBL čempionate – „Liepaja /Triobet“ įveiktas 29 taškų skirtumu

Karolis Urba

Lapkričio 25 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė BBL čempionato rungtynes su „Liepaja/Triobet“ komanda iš Latvijos. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai dominavo nuo rungtynių pradžios. Trečiajame kėlinyje komandas vienu metu skyrė 39 taškai (76:37), o rungtynes Prienų-Birštono komanda laimėjo 29 taškų skirtumu (89:60).

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų klaidomis. Pirmieji taškai buvo pelnyti praėjus 1,5 min. nuo kėlinio pradžios. Tai padarė svečiai iš Latvijos (0:2). Tiesa, Laimonas Kisielius iškart atsakė dvitaškiu su bauda, dar du taškus pridėjo Šarūnas Vasiliauskas (5:2). Varžovai pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (5:5). Š. Vasiliauskas ir Vaidas Čepukaitis sėkmingai užbaigė atakas ir „Vytautas“ įgijo 4 taškų persvarą (9:5). Antroje kėlinio pusėje pradėjo ryškėti Prienų-Birštono komandos pranašumas ir po pirmojo kėlinio V. Šeškaus auklėtiniai pirmavo 8 taškų skirtumu (18:10).

Antrojo kėlinio pradžioje „Vytauto“ komanda galingai spurtavo – 3 min. atkarpa buvo laimėta 7:0 ir aikštelės šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą (25:10). Kėliniui įpusėjus V. Šeškaus kariauna jau turėjo 17 taškų persvarą (30:17). Varžovai bandė keisti situaciją tritaškiais, bet ir tai nepadėjo. „Vytauto“ krepšininkai sėkmingai kontroliavo padėtį aikštelėje ir po dviejų kėlinių tvirtai pirmavo (42:24).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė – „Vytautas“ kontroliavo žaidimo eigą, sėkmingai įveikdavo varžovų gynybą ir sumaniai stabdė varžovus savo baudos aikštelėje. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai leido svečiams iš Latvijos įmesti tik 13 taškų, o patys per kėlinį pelnė 31 tašką ir po trijų kėlinių turėjo 36 taškų pranašumą (73:37).

Ketvirtajame kėlinyje žaidimo tempas sumažėjo ir svečiai turėjo galimybę šiek tiek sumažinti skirtumą, bet rezultato svyravimai rungtynių baigčiai įtakos jau neturėjo. „Vytautas“ laimėjo rungtynes rezultatu 89:60 (18:10, 24:14, 31:13, 16:23).