„Vytautas“ BBL čempionate išlieka „sausas“

Skirmantas Donėla

Sausio 7 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai BBL čempionate be didelio vargo iškovojo eilinę pergalę. Šį kartą rezultatu 80:73 buvo įveikta „Barsy“ komanda iš Kazachstano. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai kontroliavo rungtynių eigą ir stengėsi per daug neišeikvoti jėgų, nes dauguma žaidėjų turi nedidelių traumų. Tai devintoji komandos pergalė BBL čempionate.

Laimonas Kisielius - geriausias BBL gruodžio mėnesio žaidėjas

Laimonas Kisielius – geriausias BBL gruodžio mėnesio žaidėjas

Rungtynės prasidėjo ilga „Vytauto“ ataka, per kurią V. Šeškaus auklėtiniai į varžovų krepšį metė keturis kartus, 3 kartus atkovojo kamuolį, bet taškų nepelnė. Tiesa, aikštelės šeimininkai neleido pelnyti taškų ir svečiams, o savo antrąją ataką užbaigė taikliu dvitaškiu (2:0, Vytautas Šulskis). Keturias minutes vyko žaidimas „Kas pirmas pabėgs“, bet aikštelėje buvo lygybė (10:10).
„Vytautas“ pirmasis užčiuopė metimus ir dviejų minučių atkarpą laimėjo 7:0 (17:10). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. Prienų-Birštono komandos pranašumas siekė 8 taškus (22:14). Tiesa, per likusį laiką „Vytauto“ žaidėjai sugebėjo 4 kartus prarasti kamuolį ir varžovai sumažino skirtumą iki 4 taškų (22:18).

Katės ir pelės žaidimas vyko visą kėlinį. Šarūnas Vasiliauskas tritaškiu padidino „Vytauto“ persvarą iki 9 taškų (30:21). Bet po minutės komandas jau skyrė tik 3 taškai (30:27), o likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. „Vytauto“ persvara išvis nutirpo iki 2 taškų (33:31). Visgi, kėlinio pabaigoje Vytautas Šulskis ir Vilmantas Dilys taikliais metimais atitrūko nuo varžovų (41:33).

Nuo pirmųjų kėlinio minučių „Vytauto“ krepšininkai ėmėsi darbo ir prabėgus 3,5 min. komandas jau skyrė 15 taškų (52:37). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Prienų-Birštono komandos pranašumas sumažėjo iki 10 taškų (54:44). Dar po kelių tuščių atakų V. Šeškaus auklėtiniai leido „Barsy“ komandai  sumažinti atsilikimą iki 7 taškų (58:51). Tiesa, V. Šulskis nuramino sirgalius  – pataikė tritaškį ir „Vytautas“ po trijų kėlinių turėjo 10 taškų persvarą (61:51).

Ir šiame kėlinyje žaidimas niekuo neišsiskyrė nuo prieš tai buvusių. „Vytauto“ krepšininkai toliau žaidė atsipalaidavę ir kontroliavo žaidimo eigą. Tiesa, svečiams pavykdavo įnešti savotiškos intrigos, bet jautėsi, jog Prienų-Birštono krepšininkai neleis varžovams džiaugtis pergale. Kėliniui įpusėjus V. Dilys padidino savo komandos pranašumą iki 15 taškų (74:59). Visgi, kėlinio pabaigoje „Barsy“ krepšininkai išnaudojo pasyvoką „Vytauto“ gynybą  ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (77:72). Bet aikštelės šeimininkai, kaip ir buvo tikėtasi, nepaleido pergalės iš savo rankų (80:73).

BBL „Vytautas“ – „Barsy“ 80:73 (22:18, 19:15, 20:18, 19:22)