„Prienų“ krepšininkai „pervažiavo“ „Tarvas“ jų tvirtovėje

Kovo 5 d. „Prienų“ krepšininkai Estijoje žaidė pirmąsias BBL ketvirtfinalio serijos  rungtynes su Rakverės „Tarvas“ komanda. Prieniškiai patvirtino favoritų statusą, sutriuškindami varžovus jų tvirtovėje rezultatu 72:108 (15:30, 16:24, 21:25, 20:29).

Rungtynės prasidėjo taikliu Gintaro Kadžiulio tolimu metimu (0:3), o, kėliniui įpusėjus, „Prienai“ pirmavo 10 taškų skirtumu (3:13). Antroje pirmojo kėlinio pusėje prieniškiai pagirtinai sužaidė gynyboje,  sėkmingai atakavo varžovų krepšį ir sistemingai didino savo pranašumą. Toks brandus žaidimas lėmė, jog jau po pirmojo kėlinio „Prienai“ turėjo 15 taškų pranašumą (15:30).

Antrojo kėlinio pradžioje prieniškiai padidino savo persvarą iki 19 taškų (21:40), bet aikštelės šeimininkai išnaudojo keletą svečių klaidų ir sumažino atsilikimą iki 12 taškų (28:40). Toks auklėtinių žaidimas supykdė „Prienų“ strategą Virginijų Šeškų ir jis suskubo paimti minutės pertraukėlę.

Ir tai davė teigiamą postūmį: „Prienai“ surengė keletą sėkmingų atakų, apsigynė ir atstatė 19 taškų persvarą (28:47).

Po svečių spurto minutės pertraukėlės jau paprašė aikštelės šeimininkų vyr. treneris, bet tai nesustabdė prieniškių puolimo mašinos: po dviejų kėlinių „Prienai“ pirmavo 23 taškų skirtumu (31:54).

Trečiasis kėlinys prasidėjo prieniškių spurtu, ir jų pranašumas šoktelėjo iki 31 taško (34:65). „Tarvas“ strategas iškart paprašė minutės, ir jo sprendimas stabilizavo aikštelės šeimininkų žaidimą. Rakverės krepšininkai lyg įgavo antrąjį kvėpavimą ir sumažino skirtumą iki 26 taškų (41:65). Bet toks varžovų nusiteikimas neišmušė „Prienų“ komandos iš vėžių, ir po trijų kėlinių svečiai pirmavo 27 taškų skirtumu (52:79).

Ketvirtame kėlinyje „Prienai“ toliau smaginosi ir rungtynes laimėjo 36 taškų skirtumu (72:108).

Gediminas Orelik pelnė 21 tašką, Artūras Milaknis – 20, SiimSanders Vene ir Arnas Labuckas – po 15, Artūras Valeika, Arminas Urbutis ir Gintaras Kadžiulis – po 10, Paulius Ivanauskas – 7.