BBL pusfinalis. „Prienai“ – „Barons kvartals“

„Prienams“ beliko vienas žingsnis iki Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo. Šįvakar jie namuose priims svečius iš Latvijos, Rygos „Barons“ ekipą.

Prieniškiai saugiai būtų galėję jaustis jau po pirmųjų rungtynių, tačiau jiems nepavyko išsaugoti po trijų kėlinių turėtos šešiolikos taškų persvaros. Rygiečiai, surengę spurtą, atsilikimą sumažino iki 3 taškų.

Kaip įprasta, Gediminas Orelikas vėl vedė „Prienus“ į priekį. Puolėjas pelnė 19 taškų, pataikydamas net 5 iš 6 tritaškių. Arnas Labuckas taip pat solidžiai prisidėjo prie pergalės. Aukštaūgis rungtynes baigė surinkęs 14 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.
Latvijos komandoje po krepšiais dominavo Tyleris Cainas, sugriebęs net 18 kamuolių, iš kurių 7 – po varžovų krepšiu. Be to, aukštaūgis pelnė 12 taškų. Cainui puikiai talkino ir kitas legionierius, Jamaras Diggsas, pelnęs 15 taškų, atkovojęs 5 kamuolius bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

„Prienams“ pergalė nėra būtina, tačiau jie negali pralaimėti didesniu nei dviejų taškų skirtumu, norėdami patekti į finalą, kur jų lauktų Ventspilio „Ventspils“ ekipa. Jei pasibaigus pagrindiniam laikui komandas skirs 3 taškai, bus žaidžiamas pratęsimas.

Prienų komanda pirmoje serijos kovoje nesibodėjo mesti iš toli – iš tolimos distancijos jie iš viso išmetė net 36 metimus, o iš dvitaškio zonos buvo mesta vos 30 metimų. Lietuviams įtvirtinti pergalę trukdė siaubingas pataikymas nuo baudų metimo linijos – tikslą siekė vos 10 iš 22 metimų.

Nepaisant galutinio rezultato, „Barons“ statistinėje lentelėje neatsiliko nuo prieniškių. Netgi priešingai – jie dominavo po krepšiais, laimėję kovą dėl kamuolių 48:35. Be to, jų pataikymas taip pat gerokai lenkė varžovų. Vis dėlto, Rygos komandai koją pakišo didelis klaidų skaičius. „Barons“ suklydo 15 kartų, o „Prienai“ – vos 9.

Rungtynes, prasidėsiančias 17:30, tiesiogiai transliuos Viasat Sport Baltic.

Autorius: Povilas Baranauskas