„Prienų“ komanda įklimpo latvių gynyboje ir patyrė eilinį pralaimėjimą

IMGP92171

Gruodžio 17 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė BBL čempionato rungtynes su „Jekabpils“ komanda iš Latvijos. Po sėkmingai sužaisto antrojo kėlinio aikštelės šeimininkai įgijo 10 taškų pranašumą, bet antroje rungtynių pusėje išbarstė turėtą persvarą ir patyrė eilinį pralaimėjimą BBL čempionate (69:76).

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo „Prienų“ komandos spurtu 7:0. Taškus pelnė Paulius Ivanauskas (4), Arnas Labuckas (1) ir Vidmantas Sragauskis (2). Toks scenarijus nepatiko svečių treneriui ir po minutės pertraukėlės „Jekabpils“ komandos žaidimas pasikeitė iš esmės. Latvijos krepšininkai laimėjo 4 min. atkarpą 16:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai (11:16). Bet ir „Prienų“ krepšininkai nebuvo linkę perleisti iniciatyvos. Po A. Labucko ir V. Sragauskio taiklių metimų rungtynėse buvo lygybė (16:16). Tiesa, varžovai taip pat nenorėjo nusileisti ir įgijo 4 taškų pranašumą (16:20). Domantas Šeškus „įsūdė“ tritaškį, taškais pasibaigė Ovidijaus Varanausko reidas po visą aikštelę ir „Prienai“ vėl buvo priekyje (21:20). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidė Latvijos krepšininkai ir po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo 3 taškų deficitą ( 21:24).

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje vėl pasižymėjo P. Ivanauskas, du taškus pridėjo Dominykas Milka ir „Prienai“ persvėrė rezultatą savo naudai (25:24). Kėliniui įpusėjus rungtynėse buvo lygybė (32:32). Likusios 4 kėlinio minutės priklausė Domantui Šeškui, kuris pelnė 10 taškų ir daugiausiai prisidėjo prie komandos galingo spurto, leidusio Tado Stankevičiaus kariaunai įgyti 10 taškų skirtumą (46:36).

Trečiasis kėlinys

Ir trečiasis kėlinys prasidėjo, kaip ir pirmieji du, P. Ivanausko taškais (48:36). Deja, labai greitai iš 12 „Prienų“ komandos taškų persvaros liko tik keturi (48:44). O likus iki kėlinio pabaigos 3 min. rezultatas buvo lygus (48:48). Kėlinio pabaigoje prabilo A. Labuckas ir „Prienai“ įgijo 3 taškų pranašumą (53:50), bet paskui pasipylė viena po kitos klaidos, kurios leido „Jekabpils“ komandai persverti rezultatą (53:54).

Ketvirtasis kėlinys

Kėlinys prasidėjo A. Labucko technine pražanga, nes puolėjas nesuvaldė nervų ir tai komandai kainavo 3 taškus (53:57). Sužaidus lemiamame kėlinyje 2 min., svečiai pirmavo 6 taškų skirtumu (53:59). Giedrius Staniulis sėkmingai sužaidė du epizodus varžovų baudos aikštelėje ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki vieno taško (58:59). Deja, sekančias 3 minutes prieniškiai toliau klimpo varžovų gynyboje, o patys nesugebėdavo apsiginti. Latvijos komanda padidino savo persvarą iki 9 taškų (58:67). Kėlinio pabaigoje, po P. Ivanausko taiklių baudos metimų, komandas skyrė 4 taškai (67:71). Deja, per likusią minutę „Prienų“ komandai nieko nuveikti nepavyko ir buvo patirtas eilinis pralaimėjimas BBL čempionate (69:76).

BBL: „Prienai“ – „Jekabpils“ (Latvija) 69:76 (21:24, 25:12, 7:18, 16:22)