„Prienų“ krepšininkai išvargo pergalę Rygoje

Kovo 20 d. Rygoje buvo žaidžiamos pirmosios BBL pusfinalio serijos rungtynės tarp „Barons kvartals“ ir „Prienų“ komandų. Prieniškiai laimėjo, kaip ir dera favoritams, bet vargo visas rungtynes ir ne todėl, kad labai gerai žaidė varžovai, o dėl to, kad patys sužaidė gan blankiai.

„Prienų“ krepšininkai BBL pusfinalio išvykos rungtynes su Rygos „Barons kvartlas“ komanda pradėjo nervingai: jų metimai skriejo pro šalį. Aikštelės šeimininkai taip pat neblizgėjo, tačiau buvo tikslesni ir pirmojo kėlinio pradžioje įgijo 5 taškų (7:2), o vėliau ir 6 taškų (12:6) pranašumą. Visgi kėlinio pabaigoje „Prienų“ komanda po Siim Sanders Vene tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai (14:15). Tiesa, po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (16:16).

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Gintaro Kadžiulio tritaškiu (16:19), tačiau pabėgti prieniškiams nepavyko (25:25). Kėliniui įpusėjus, svečiai turėjo dviejų taškų pranašumą (30:32). Antroje kėlinio pusėje pradėjo ryškėti „Prienų“ krepšininkų pranašumas, o po dviejų kėlinių jų persvara siekė 8 taškus (35:43).

Trečiame kėlinyje „Prienų“ krepšininkai kontroliavo rungtynių eigą, bet žaidė sau nebūdingą krepšinį – lėti kamuolio perdavimai, kažkoks neužtikrinimas metant iš patogių padėčių.
Visgi svečiams pavyko išlaikyti dviženklį pranašumą ir po trijų kėlinių pirmauti 13 taškų skirtumu (51:64).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Prienai“ padidino persvarą iki 16 taškų (51:67), bet tada prasidėjo nesuprantami dalykai. Prieniškiai vėl pradėjo klysti, nepataikyti, o aikštelės šeimininkai atvirkščiai. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė tik 8 taškai (62:70). Likus iki rungtynių pabaigos trim minutėm –tik du (70:72). Prasidėjo nervų karas, kurį laimėjo „Prienų“ komanda (73:76).

Gediminas Orelik pelnė 19 taškų, Arnas Labuckas – 14, Siim Sanders Vene – 12, Gintaras Kadžiulis – 10, Artūras Milaknis – 9, Artūras Valeika – 7, Paulius Ivanauskas – 3, Ernestas Ežerskis – 2.
Komandai dėl kojos traumos negalėjo padėti Arminas Urbutis.

„Prienų“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog galutinį rezultatą įtakojo prastai metamos baudos ir antroje rungtynių pusėje pralaimėta kova po krepšiais.
Pasak komandos stratego, kai buvo įgytas16 taškų pranašumas, žaidėjai pradėjo laikyti ilgiau kamuolį, bet toks scenarijus nepasitvirtino, nes po kelių nepataikytų baudų ir netaiklių metimų varžovai įsidrąsino ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų.
Anot, V. Šeškaus, namų rungtynėse turėtų būti lengviau.

„Barons kvartals“ – „Prienai“    BBL (pusfinalis) 73:76 (16:16, 19:27, 16:21, 22:12).