•  

   

   

   

   

Bandymas už dyką gauti patalpas neišdegė

Prienų rajono savivaldybės Tarybos valdančiai koalicijai priklausantys „teistvarkiai“ sukurpė, jų manymu, unikalų planą, kaip prasisukti, kad už buvusiame partkome turimas Tvarkos ir teisingumo partijos Prienų skyriaus patalpas nieko nereikėtų mokėti. Plano esmė labai paprasta: įtikinti Tarybos narius, kad pagal partinį sąrašą į Seimą patekęs skyriaus pirmininkas Vytautas Kamblevičius turi teisę nemokamai gauti iš savivaldybės patalpas savo veiklai vykdyti, kaip ir vienmandatėje apygardoje išrinktas Andrius Palionis. Ir veiksmas prasidėjo.

„Teistvarkiai“ paprašė savivaldybės administracijos nutraukti esamą panaudos sutartį su partijos Prienų skyriumi ir tas pačias patalpas pernuomoti Seimo nariui, tačiau nemokamai. Buvo paruoštas Tarybos sprendimas, kuriame Tvarkos ir teisingumo partijos patalpos turėtų virsti Seimo nario V. Kamblevičiaus patalpomis, o jų išlaikymu turėtų pasirūpinti Savivaldybė.
Bet be priekaištų sukurptas planas neišdegė, nes Ekonomikos komitetas (pirmininkas A. Vaicekauskas) pasiūlė pernuomoti patalpas panaudos sąlygomis.

Po gan triukšmingos, bet neilgos diskusijos buvo pradėtas balsavimas. Už tai, kad būtų nutraukta patalpų nuomos sutartis su „teistvarkiais“ ir nemokamai patalpas gautų Seimo narys V. Kamblevičius, balsavo šeši Tarybos nariai, septyni pasisakė prieš, trys susilaikė, penki balsavime nedalyvavo.

Už Ekonomikos komiteto pasiūlytą sprendimą (suteikti Seimo nariui V. Kamblevičiui patalpas panaudos sąlygomis) balsavo vienuolika Tarybos narių, dešimt balsavime nedalyvavo.

Jei pirmasis balsavimas parodė, kad šeši Tarybos nariai aiškiai pasisakė už tai, kad patalpos būtų suteiktos nemokamai, nors visada kalba apie biudžeto lėšų taupymą, kiti septyni taip pat turėjo aiškią poziciją – nereikia dalinti nemokamas paslaugas. Sudėtingesnėn situacijon pateko likę aštuoni Tarybos nariai, kurie parodė, jog net paprastu klausimu neturi aiškios pozicijos.
Taigi antrasis balsavimas parodė, kad Taryboje formuojasi du flangai, bet nė vienas neturi aiškios persvaros.
Jau antru klausimu valdančiųjų balsai kardinaliai skyrėsi: socialdemokratų flangas nepritarė „teistvarkių“ siūlymams, ir toks scenarijus neturėtų patikti V. Kamblevičiaus kariaunai.

Tiesa, noras gauti nemokamas patalpas savotiškai kertasi su faktu, jog būtent V. Kamblevičius iš visų Seimo narių brangiausiai moka už automobilio nuomą lėšomis, skirtomis parlamentinei veiklai vykdyti.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

26 komentarai

 1. Tiesa

  Čia ši diskusija (o ypač A atsišaudymai) – beverčiai. Seimo narys K. peržengė padorumo ribas, norėjo paversti visus tarybos narius kvailiais. Skaityk neskaitęs statuto-nerasite parašymo apie sąžiningumą, padorumą, kurio ir trūksta A globotiniui. Tai nusiimkite mieli TT tada savo erelį nuo pastato, kuriame atsisakote patalpų. O tai Prienų miesto vaizdą gadina.

  Atsakyti
 2. A

  Ką gi, tegu bus ,,Finita la Commedia“ -,,komedija pasibaigė“ (gerai žinoma frazė iš operos ,,Pajacai“ ).
  Ir šiek tiek reklamos. Norite sužinoti, kas yra mandagi, tačiau „kieta“ diskusija? Knyga „Aš tikiu. Aš irgi ne“ (Jean – Michel di Falco ir Frederic Beigbeder) jus maloniai nustebins ir įrodys, kad galima diskutuoti net kakta į kaktą ir žodis į žodį. Knygoje pateikiamas vyskupo ir netikinčiojo dialogas. Ar gali būti didesni kraštutinumai? Tačiau net tokių priešiškų stovyklų atstovai gali rasti kelią į karštą, tvirtą ir mandagią diskusiją.
  Siūlau paskaityti…

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti