„Ąžuolo“ progimnazijos šeštokų tėvai pralaimėjo – Prienų rajono savivaldybės taryba pasirinko pinigus, o ne vaikų gerovę

azuolo_progimnazija

Vacys Staknys

Rugsėjo 8 d. į neeilinį savo posėdį susirinkusi Prienų rajono savivaldybės taryba balsų dauguma (15) priėmė sprendimą neleisti „Ąžuolo“ progimnazijoje steigti ketvirtąją šeštokų klasę. Šeštokai, kaip ir penktokai, mokysis klasėse, kuriose bus po 30 mokinių. Nei tėvų atstovų, nei atskirų Tarybos narių pasisakymai nebuvo išgirsti.

Posėdžio metu meras Alvydas Vaicekauskas net du kartus perspėjo tėvų atstovę, kuri iš tribūnos argumentuotai bandė įrodyti rajono išrinktiesiems, kodėl reikalinga ketvirtoji šeštokų klasė, kad reikia baigti kalbėti, nes reglamentas numato pasisakymams tik iki 5 min. Po pristatymo meras padėkojo kalbėjusiajai už „ugningą“, pasak jo, kalbą.

Dar blogiau, kai kurie Tarybos nariai neklausė pranešėjos, o garsiai diskutavo tarpusavyje, parodydami, jog sprendimas ir taip aiškus, todėl kam klausyti tėvų atstovės.

Įdomiausia tai, jog keturi Tarybos nariai (A. Banišauskas, J. Krikštolaitis, H. Radvilavičius, V. Martinatis ) per savaitę pakeitė savo nuomonę ir jiems jau tapo priimtina, kad klasėse mokysis po 30 vaikų.

Prie tų, kuriems pinigai, pasak Tarybos nario Gintauto Bartulio, svarbiau už vaikus, prisidėjo ir Jonas Vilionis, kuris aršiai kovojo už Klebiškio ir Ašmintos mokyklų išsaugojimą.

Sprendimas priimtas, nes metodika reikalauja, kad šeštose klasėse būtų ne mažiau 25 vaikų, o jei jų mažiau, tai savivaldybė turi prisidėti savo lėšomis. Deja, rajono Savivaldybės tarybos dauguma nepanoro, kad biudžeto lėšos būtų skirtos tam, kad vaikai turėtų geresnes sąlygas mokytis.

Neįtikino daugumos ir tas faktas, jog tarp 90 vaikų vienas yra specialiųjų poreikių, prilyginamas 2 mokiniams. Taryba priėmė sprendimą net pažeisdama savo nustatytus kriterijus.

Tiesa, vienas mokinys iš „Ąžuolo“ progimnazijos šeštokų jau priimtas į Birštono gimnaziją. O ar neatsitiks taip, jog perpildytos klasės sumažės ir rajono mokyklos praras dar ne vieną mokinį. Mokytis už rajono ribų jau panoro nemažai mokinių iš Stakliškių gimnazijos. O kiek jų „nutekėjo“ per pastaruosius penkerius metus?

Tai, kad rajono valdantieji priėmė būtent tokį sprendimą, nieko nenustebino, nes sprendimų, kurios lėmė mįslinga ekonominė nauda, jau buvo ne vienas.

Penktadienį ir šeštadienį Birštone vykęs diskusijų festivalis „Būtent“ parodė, jog mūsų siekiai ir jų įgyvendinimas skiriasi, kaip diena ir naktis. Gyventojams siunčiama žinia, kad švietimas – mūsų ateitis, bet realiai nieko nedaroma pagerinti mokymosi kokybei.

Situacija rajono mokyklose dar sudėtingesnė. Prasta mokymosi bazė, o apie aplinką mokyklose, kuri visiškai nemotyvuoja ugdymosi proceso, jau ir nėra ką kalbėti.

O jei atsitinka taip, jog net prastai atrodančioje mokykloje susirenka daug mokinių, tai steigėjas neskuba padėti, bet verčia tėvus rinktis kitus variantus ir siųsti vaikus mokytis į kitas savivaldybes.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. Zina

    Posėdyje dalyvavę sako, kad meras lyg ir pagrasino išjungt mikrofonus, jei tėvai kalbės ilgiau nė 5 minutes. Ar čia teisybė? Tegu džiaugiasi, kad ateina tėvai. Lyg vaikščiotų jie kas mėnesį. Nu ……. valdžia, kada ji pasibaigs?

  2. Nemuno pradinė

    Kiek vietos valdžiai svarbi mokinių tėvų, mokyklos bendruomenės nuomonė jau matėme sprendžiant Prienų Nemuno pradinės mokyklos likimą. Tėvai kryžium gulėsi už mokyklą ir mokykla buvo rajono garbė ir pasididžiavimas. Ir kas iš jos liko? Išdaužytais langais bomžų paskutinio poilsio vieta. Su mokinių pasodintais ąžuoliukais kieme ir medinėm skulptūrom. Nė vartų spynos nesugebėta įtaisyti. Kieno balsas taryboje išgirstamas, kieno interesas gerbiamas? Vietinių veikėjų, kuriems reikia mokyklos savo kaime kad ir su penkiais mokiniais arba energingų moteriškių su gerais ryšiais ministerijoje?

  3. Žmogus

    Niekur nemačiau tokios nepagarbos tėvų atstovei, tarybos nariams šitaip elgtis yra labai žema, jokios kultūros nors ką kalbėt …