Automobiliai, „okupavę“ Birštono gatves, minios žmonių ir nei vieno užregistruoto nusikaltimo 

IMG_1117

kvitrina.com

Tris dienas Birštone šėlo kurorto šventė „Žaliasis Birštonas ošia“. Šeštadienį kurortą „okupavo“ automobiliai iš įvairių Lietuvos kampelių. Visos įmanomos laisvos erdvės buvo užstatytos. Šventės svečiai iškart įsiliedavo į kurorto šurmulį ir surasdavo sau tinkamą užsiėmimą. Kiekvienas Birštono kampelis alsavo gyvybe ir šventine nuotaika. Ir nors šeštadienio vakare pagrindinis veiksmas nusikėlė į Vasaros estradą, miestas neištuštėjo. Žmonės buvo visur: kavinėse, baruose, restoranuose, aikštėse, parkuose.

Pasak Birštono policijos komisariato pareigūnų, šventė praėjo labai ramiai. Nebuvo užregistruota nei vienos nusikalstamos veikos, nebuvo surašyta nei vieno administracinių teisių pažeidimo protokolo. Tiesa, įvyko vienas nelaimingas atsitikimas. Fejerverko metu nukentėjo vienas žmogus, kuris buvo nuvežtas į ligoninę.

Anot policijos pareigūnų, po koncerto miestą labai greitai paliko dauguma automobilių, spūsčių nebuvo. Tiesa, naktį pareigūnams įkliuvo neblaivus BMW vairuotojas, bet tai buvo vienintelis toks atvejis.

Nors policija atliko nemažai organizacinio darbo, kad kuo mažiau nepatogumų jaustų kurorto svečiai, visgi automobilių stovėjimo problema per kurorto šventę išlieka atvira ir sukūria chaoso efektą. Savivaldybės administracija privalo ieškoti variantų kaip sumažinti automobilių srautus mieste. Realybė rodo, kad esamų aikštelių neužtenka.

Kitoje Nemuno pusėje yra laisvos valstybinės žemės sklypų ir būtų logiška, jei ten atsirastų automobilių stovėjimo aikštelės, kurios ne šventės metu galėtų būti naudojamos kitiems tikslams. Perkėlimas per Nemuną neturėtų bauginti, nes Birštone yra nemažai laivelių, kurie padėtų persikelti į pagrindinę miesto dalį. Tai tik vienas galimas variantas, gali būti ir kitų sprendimų, kurie padėtų sureguliuoti automobilių parkavimo problemą.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti