•  

     

     

     

Autobusų stoties pastatas Jiezne bus nugriautas

IMG_2983

Jonas Kavaliauskas

Prieš 50 metų pastatytas ir jau Jiezno simboliu tapęs autobusų stoties pastatas gyvena paskutines savaites. Vykdant viešųjų erdvių sutvarkymo projektą jis bus nugriautas, nes TAIP nutarė Prienų rajono savivaldybės taryba. Autobusų stoties pastatas Jiezne buvo pastatytas dar „sovietmečio“ laikais, tačiau tik 2001 m. buvo įregistruotas Registrų centre.

Nuo 2015 m. šiame pastate šeimininkauja verslininkė Virgutė, kuri su savivaldybės administracija pasirašė 10 metų pastato nuomos sutartį. Dabar sutartis bus ankščiau laiko nutraukta, nes sutartyje yra numatytas toks punktas, o pastatas nugriautas. 

Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas teigė, jog istorija su Jiezno autobusų stoties pastatu jam gerai žinoma. Bet sprendimas nugriauti yra priimtas ir bet kokios diskusijos dėl išsaugojimo yra pavėluotos. Pasak mero, Taryba priėmė sprendimą atsižvelgdama į architektų nuomonę, kurie konstatavo, jog dabartinis pastatas darko vaizdą.

IMG_2979

Pakalbinta Prienų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė teigė, jog, jos manymu, pastatas galėjo likti, jei būtų rekonstruotas, bet ne toks, koks yra dabar.

Meras taip pat nemano, jog yra pažeistos pastatą išnuomavusios verslininkės teisės (verslininkės žodžiais, į pastatą ji yra investavusi per 5000 eurų).  A. Vaicekauskas patikino, jog verslininkė galės vykdyti veiklą atnaujintoje teritorijoje, jei pastatys šiuolaikinį kioską.  Taip pat savivaldybė pasiruošusi suteikti iki 4500 eurų paramą. 

Jiezne gyvenantys ir šiam kraštui Prienų rajono savivaldybėje atstovaujantys Tarybos nariai Algimantas Šidlauskas ir Arūnas Vaidogas išdėstė savo pozicijas dėl autobusų stoties pastato ir bandė pagrįsti savo sprendimus balsuojant dėl sprendimo projekto nugriauti jį.

A. Šidlauskas pasakė, jog Tarybos posėdžio metu balsavo prieš pastato nugriovimą, siūlė jį atnaujinti. Pasak Tarybos nario, pagal dabartinį projektą ši vieta bus paversta automobilių stovėjimo aikštele, nors vadinsis skveru.

Tarybos narys Arūnas Vaidogas, kuris balsavo už dabartinio pastato nugriovimą, teigė, jog su savivaldybės vadovais buvo susitarta, kad šioje vietoje bus pastatytas šiuolaikinis pastatas su vandentiekiu, nuotekomis ir elektra. Deja, pažadai taip ir liko pažadais.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog skvero įrengimui neliko lėšų, nes projekto finansavimas jau yra pasibaigęs. Prienų rajono savivaldybės Investicijų skyriaus vedėja Vaida Stasytienė paneigė kalbas ir patikino, jog Jiezno viešųjų erdvių atnaujinimo finansavimo sutartis galioja iki 2020.11.30 dienos, su teise pusmečiui ją pratęsti. Šiuo metu yra atlikta darbų už 613 099,44 eurų, o bendra projekto suma – 890 177 eurų. Darbams atlikti, tarp jų ir skvero įrengimui, lieka apie 290 000 eurų. Anot skyriaus vedėjo, skvere bus išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, atsiras gėlynai, keleivių paviljonas, mažosios architektūros objektai. Darbus atliks bendrovė „Daugesta“ iš Alytaus. Laiko liko nedaug. 2021-ųjų balandis jau ne už kalnų.

Šioje istorijoje yra du įdomūs aspektai. Pirma. Ar Prienų rajono savivaldybės administracija svarstė apie Jiezno autobusų stoties pastato rekonstrukciją? Antra. Dar 2014 m. buvo aišku, jog Jieznas patenka į regioninį projektą pagal priemonę „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“. 2015 metais meras A. Vaicekauskas asmeniškai lankėsi Jiezne ir su seniūnu A. Bartusevičiumi kalbėjo apie erdves, kurios bus įtrauktos į šį projektą. Tai kodėl pasirašant tais pačiais metais sutartį su verslininke Virgute buvo pasirašyta 10 metų sutartis?

Logiškai mąstant, jau tada buvo aišku, jog autobusų stoties pastato, įgyvendinus projektą „Jiezno miesto viešųjų erdvių sutvarkymas“, nebus.

IMG_2971

Smagu, kad Jieznas, įgyvendinus minimą projektą, taps patrauklesnis patiems jiezniškiams, o gal ir tiems, kas norės įsigyti būstą prie gražaus ežero, šalia Pacų statytos bažnyčios ir dvaro pastatų, kuriuos privatūs investuotojai bando prikelti antram gyvenimui. Ar turi Savivaldybės administracija, nutraukdama anksčiau laiko sutartį su verslininke, kompensuoti jai praradimus, nežinoma, bet žinoma, kad Virgutė dar negavo raštiško nurodymo, kad turi atlaisvinti patalpas, nors Tarybos sprendimas dėl šio pastato nugriovimo priimtas.

Ar pati verslininkė pasinaudos mero patarimu ir įsigis šiuolaikinį modernų kioską bei pasinaudos siūloma parama iš verslo fondo? Tai jos sprendimas. O kol per 50 metų gyvuojantis autobusų stoties pastatas nenugriautas, galima nuvykti į Jiezną ir nusifotografuoti prie šio miesto simbolio. Vėliau galima surengti tokių fotografijų parodą Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre.

Taip pat skaitykite

6 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti