• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Auksu nušvitęs Birštonas

1377349_530825523668798_689008150_nKai rudeninės spalvos nuspalvina Birštoną, daugelis skuba pasigrožėti tuo trapiai trumpu laikotarpiu. Kiekvienas šią gamtos sukurtą dovaną mums stebi įvairiai. Vieni fotografuoja, kiti, braidydami po šnarančius lapus, mintimis pasikalba su Aukščiausiuoju, dar kiti renka rudeninį auksą ir nešasi namo, nors žino, kad jis švytės trumpai, o dar kiti griebia dažus, teptukus ir drobes, nes aštri akis nori užfiksuoti tai, kaip mato menininko akis, ką jaučia jo jautri širdis.

Ir štai menininkų mekoje Birštone spalio viduryje daugelis pastebėjo dailininkų desantą. Jie tapė rudenėjantį Birštoną. O po to, ką pastebėjo ir nutapė studijos nariai, tarsi norėdami parodyti, kad ne šiaip tapė – surengė Birštono muziejuje parodą  „Rudenėjantis Birštonas“.

Žvelgiant į paveikslus gali nugrimzti į kurorto prieigas, kurias taip mėgsta ne tik birštoniečiai, bet ir svečiai. Spalvingas ruduo privertė menininkus nuspalvinti medžius auksu tviskančiomis spalvomis ir leido parodos lankytojams pasidžiaugti įamžintomis gamtos stebuklo akimirkomis.

Apie dailės studiją

Olego Karavajevo dailės studija pradėjo veiklą 2001 metais. Studijos vadovas dailininkas Olegas Karavajevas kukliai įvardija studijos įkūrimo tikslą – „kad būtų žmonių, su kuriais galima pakalbėti apie meną…“.

Dailės studija puoselėja du svarbius tikslus: tai pažintis su vaizduojamojo meno abėcėle, kūrybos pradmenimis ir dvasinio bendravimo būtinybė. Padedami nuoširdaus vadovo, vieni tobulina dailės įgūdžius, įgytus kitose meno mokyklose, kitų kelias į meno pažinimą prasidėjo studijoje. Studijos narių neriboja jokie reglamentai, taisyklės, normos, kūrybinės programos, darbo dienos arba valandos. Svarbiausia dalyvavimo studijos veikloje prielaida – nuoširdus noras bandyti kurti, prisiminti galbūt kažkada puoselėtą, bet neįgyvendintą svajonę susieti savo likimą su dailininko darbu, turiningas laisvalaikio užpildymas išvengiant depresijos, vienišumo, bendravimo stokos. Ne veltui sakoma, kad kūryba, kokia ji bebūtų, yra geriausias nekompensuojamas vaistas nugalint nesėkmes, praradimus, sveikatos negalias.

O ši nuostabi paroda leis visą lapkritį nugrimzti į rudenio auksu pasipuošusį Birštoną.

Vilija Čiapaitė

zp8497586rq

Taip pat skaitykite