„Auksinės taisyklės“ diena Stakliškėse

IMGP9725Auksinė, iš Biblijos per amžius keliaujanti taisyklė sako, jog nereikia daryti kitam to, kas pačiam būtų blogai. Ko gero, šių žodžių ir pakaktų apibūdinti tolerancijos terminui. Tačiau Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai surado jų daug daugiau.

Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, jie sukūrė didelę ir spalvingą Tolerancijos knygą, kurioje sugulė kiekvienos klasės šiai temai parengti plakatai.

Tokios vaikų nuotaikos ir puikios žinos labai nudžiugino mokyklos svečius – Ministro Pirmininko patarėją turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms, NVO, Justą Pankauską, jau antrą kartą per mėnesį viešintį Stakliškėse, švietimo ir mokslo viceministrą Rimantą Vaitkų, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Rimą Zablackienę bei savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiąją specialistę Virginiją Zujienę. Jie atvyko ne tik pasigėrėti mokinių kūrybiniais gebėjimais, bet ir dalyvauti diskusijoje „Ar mokykla atvira šiuolaikiniam pasauliui?“

Svečiai pasidalino su mokiniais savo mintimis apie toleranciją, šiandienos jaunimo problemas. Diskusijoje viceministras R. Vaitkus labai vaizdžiai paaiškino globalaus švietimo koncepciją, teiravosi mokinių ir mokytojų nuomonės apie dabartines ugdymosi aktualijas. Jo pasakojimai, kokių sunkumų patiria vaikai, siekiantys mokslo mažiau išsivysčiusiose šalyse, turėjo paskatinti jaunuosius stakliškiečius vertinti tai, kas jiems Lietuvoje prieinama visai lengvai ir, ko gero, dėl to mažai branginama.

Direktorė Loreta Šernienė padėkojo svečiams už apsilankymą, aprodė jiems mokomąjį kabinetą-muziejų, kur jie pasiklausė smagių liaudies dainų, atliekamų mokyklos choro. O viceministras R. Vaitkus – chemijos mokslo specialistas ir vadovėlių autorius, tad gal kada nors suras laiko ne tik viešnagei, bet ir chemijos pamokai? To mokyklos bendruomenė tikrai labai norėtų.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti