Aukščiausias apžvalgos bokštas atidarytas. O kas toliau? 

Gelbėkit vaikus

IMGP2304

Jonas Kavaliauskas

Liepos 11 d. iškilmingai buvo atidarytas aukščiausias šalyje apžvalgos bokštas. Aplinkos ministras, Saugomų teritorijų tarnybos direktorius ir Birštono savivaldybės merė džiaugėsi atsiradusiu statiniu. Pasitenkinimas atliktu darbu liejosi per kraštus. Praėjus oficialiai ceremonijai, jau kitą dieną prasidėjo tikra bokšto apgultis.

Portalo kvitrina.com žiniomis, liepos 12 d. į bokštą pakilo apie 2000, o šeštadienį – apie 2500 žmonių. Sekmadienis taip pat buvo karštas. Žmonių antplūdis iškart parodė, jog priimti tokius srautus nei bokšto statytojas – Saugomų teritorijų tarnyba, nei būsimasis bokšto prižiūrėtojas – Birštono savivaldybė, tinkamai nepasiruošė.

Gūburio papėdėje esančios automobilių stovėjimo aikštelės akimirksniu užsipildė. Kad patektų į bokštą ir pasidžiaugtų Nemuno kilpų vaizdais, atvykusieji turėjo praleisti iki dviejų valandų eilėse. Žmonės buvo kantrūs.

Deja, bet šalia bokšto prekiauja tik vienas verslininkas, kuris siūlo kavą, arbatą ir vandenį. Šiek tiek toliau matosi, jog pradėta kažkokio statinio statyba. Reikia numanyti, kad ateityje tai bus maitinimo taškas. Tiesa, kalbama, jog kai kurie verslininkų prašymai prekiauti šalia bokšto esančiame valstybiname sklype buvo atmesti, nors verslas buvo pasiruošęs siūlyti savo paslaugas nuo pat bokšto atidarymo dienos.

Gaila, bet sprendimas mobilius tualetus pastatyti tik Škėvonių gūburio papėdėje tikrai nebuvo labai geras. Tik po savaitės mobilieji tualetai atsirado ir kitoje bokšto pusėje.

Įdomiausia tai, jog atvykę prie bokšto žmonės dažniausiai neturi kur prisėsti, nes suoliukus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Ką sau galvojo statinio projektuotojai?

Bokštas kol kas yra Saugomų teritorijų tarnybos apskaitoje ir prie jo nuo 7 val. ik 22 val. budi Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojai. Tiesa, pirmąjį savaitgalį jiems į pagalbą buvo atvykę Birštono sporto centro treneriai. O kas toliau?

Portalo žiniomis, šis klausimas tarp statytojo ir būsimojo prižiūrėtojo nesureguliuotas. Kaip ir prieigų prie bokšto nuo Birštono Vienkiemio sutvarkymas. Kol kas viskas padaryta laikinai, nors Birštono savivaldybės vadovai teigė, jog infrastruktūra aplink apžvalgos bokštą bus sutvarkyta iki jo įrengimo.

Nepavyko. Birštono savivaldybės administracija kol kas negali tvirtai pasakyti, kokia savivaldybės įstaiga, po Vyriausybės nutarimo apie bokšto perdavimą, perims jo priežiūrą. Taip pat nėra atsakymų į klausimus, ar reikės steigti papildomus etatus ir kiek bokšto priežiūra savivaldybei kainuos.

Nemuno kilpų regioninis parkas atvykusius prie apžvalgos bokšto prašo paaukoti (1 euras) parko priežiūrai. Portalo žiniomis, nemažai žmonių geranoriškai tai daro. O kaip bus po to, kai bokštas pereis į Birštono savivaldybės balansą? Įdomu, ar Birštono savivaldybė turi viziją, kaip sukurti šalia bokšto patrauklią ir tinkamą žmonėms teritoriją?

O kol kas – ką gi daryti žmonėms, kurie norėtų po bokšto lankymo užkąsti? Birštone yra nemažai maitinimo įstaigų, o arčiausiai yra įsikūręs restoranas „Seklytėlė“. Tereikia nusileisti nuo bokšto įrengtu taku. Šiek tiek toliau nuėjus Nemuno pakrante vingiuojančiu taku keliautojai pateks į viešbučio „Royal SPA Residence“ teritoriją. O čia galima pasinaudoti restorano ir Grill baro paslaugomis. Tiesa, Grill baras nuo 18 iki 22 val. dirba tik penktadieniais ir šeštadieniais, bet grupė (6-10 ir daugiau) žmonių  kasdien gali užsakyti paslaugą iš anksto pranešę. Ir dar. Viešbutyje „Royal SPA Residence“ keliautojai taip pat gali pasinaudoti SPA, pirčių ir baseino komplekso paslaugomis.

 

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Ieva

  Aš manau,tokie objektai turėtų būti mokami, o surinktos lėšos tikslingai panaudojamos. 1€ labai gera bilieto kaina. Nenuskurstume ir po 2€ sumokėję. Vaikai ir senjorai galėtų nemokėti. Tas pats ir Anykščių lajų take. Infrastruktūros norime,o mokesčių nerenkame.Keistai atrodo. Pasaulyje visur viskas kainuoja.

  Atsakyti
 2. Paprienes direktorius

  Labai džiaugiuosi, kad turim tokių vietų! Mažais žingsniais judam link vakarų. Paatarieji metai tiek birštonui tiek prienams buvo labai geri! Daug traukos objektu, restauracijų, renovacijų buvo atlikta. Judam pirmyn!

  Atsakyti
 3. Ūkiškas

  Lietuvoje tai jau nestebina, bet užsienyje būtų sunkiai įsivaizduojama.Kiek teko keliauti , visur prie traukos objektų yra kavinukės, modernūs, patogūs, tvarkingi ,stacionarūs ,nemokami tualetai.O čia net kelio privažiavimui nesugebėjo išasfaltuoti. Tikrai turėtų būti gėda miesto administracijai.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti