• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200 296657364_382998993969636_6489097942510782124_n

    pakuonis 2 297981763_370970971874058_4705085299905204821_n 2

Audrius Narvydas: „Valdantieji ignoruodami opoziciją paneigia pagrindinius vadybos principus“

 

IMG-0039

Vacys Staknys

Pokalbis su Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariu Audriumi Narvydu prasidėjo jo tvirtinimu, jog Tarybos narių darbą turi vertinti ne jie patys, o rinkėjai, nes Taryba dirba jiems, jos narių darbas – kurti. Deja, anot jo, jam, kaip mažumos atstovui, lieka tik teikti pasiūlymus bei pastabas bei neretai taisyti klaidas, kurių ne taip ir mažai. 

A. Narvydas prisipažino, jog labai norėjo patekti į Tarybą, kad suprastų jos darbo ypatumus iš vidaus. Ir pateko. Visgi, kalbėdamas apie darbo Taryboje spalvingumą, pabrėžė, jog padaryta ir gerų darbų. Deja, valdančiųjų nusiteikimas ignoruoti opoziciją kenkia jų pačių darbui, nes jie paneigia pagrindinius vadybos principus. A. Narvydo teigimu, vien pritariantys balsai stabdo pozityvumą ir galiausiai atsiduriama klaidingame kelyje. 

audrius narvydas 2

Patyręs teisininkas ir administratorius pasidžiaugė, jog nemažai nuveikus TS-LKD prasidėjo reali pažanga kelio Kaunas-Prienai atnaujinimo projekte. Taip pat pastebėjo, kad įgyvendinti jo inicijuoti projektai: tako nutiesimas ir apšvietimo įrengimas senosiose Prienų kapinėse ir Petronių alėjoje bei padarytas pradinis darbas ir į dienos šviesą ištraukta 300 000 eurų permoka bendrovei „Prienų energija“. Anot A. Narvydo, savivaldybei belieka pradėti teisinius procesus.

Tarybos narys įsitikinęs, jog kiekvienas darbas, kuris padeda išsiaiškinti tiesą, yra vertingas. Pasak jo, nors buvusiam Savivaldybės administracijos direktoriui nebuvo realiai paskirta nuobauda, bet tas faktas, kad Taryba, nors ir po teismų sprendimų, pripažino, jog jis buvo padaręs administracinį nusižengimą, byloja, jog pagrindinis tikslas buvo pasiektas – nusižengimas buvo konstatuotas. A. Narvydas tiki, kad veikiančių teisės aktų reikia laikytis ir bet kokie bandymai įstatymus traktuoti savaip patiria fiasko. 

107418344_1135351380181309_5891119940931812862_n 2

Jo teigimu, taip atsitiko ir su bandymu tiesioginį savivaldybės gydytojo pavaldumą administracijos direktoriui perkelti į žemesnį lygį. Su Vyriausybės atstovo pagalba pavyko įgyvendinti teisėtumo principą ir savivaldybės gydytojas vėl pavaldus tiesiogiai administracijos vadovui.

Tarybos narys apgailestavo, kad jo paruoštas sprendimo projektas dėl želdinių priežiūros, kuriame buvo įtvirtintas naujas požiūris į želdinių tvarkymą, buvo užblokuotas. Tai paneigia valdančiųjų kalbas, jog opozicija negali paruošti pilnaverčių sprendimų projektų, o kartu ir teiginius, jog opozicijai nesudaroma  jokių kliūčių teikti savo  pasiūlymus. 

Nepanoro valdantieji įsiklausyti ir į pasiūlymą priimti paramos paketą verslui dėl Covid-19 padarinių, kad nereikėtų kiekvienam subjektui atskirai pildyti prašymo. Bet užtat valdantieji sugebėjo priimti sprendimą, ignoruojantį privačios nuosavybės apsaugą, ir teismo sprendimu turėjo padengti padarytus ieškovui nuostolius. Taip pat po ilgų diskusijų pavyko pasiekti, kad nebūtų didinami tarifai už atliekų tvarkymą bei savivaldybei priklausančių butų pardavimai būtų skaidresni.

A. Narvydas nusivylė, kad nepavyko rimčiau pasipriešinti muzikos ir meno mokyklų reorganizacijai. Tarybos nario teigimu, rajone mažai dėmesio skiriama socialinių paslaugų gyventojams prieinamumui.

TS-LKD atstovo teigimu, jų mažumos grupė darbą Taryboje grindžia programa, su kuria buvo eita į rinkimus. Joje daug dėmesio buvo skirta bendruomeniškumui ir bendruomenių veiklos savarankiškumui. Todėl buvo išsakytas tvirtas „ne“ projektams, kurie turėjo panaikinti bendruomeninių organizacijų tarybą. Projektai buvo išbraukti iš Tarybos posėdžio dienotvarkės. 

A. Narvydas, dalindamasis mintimis apie Tarybos darbą buvo originalus. Jo teigimu, opozicijos ir mažumos darbas oponuoti, o valdančiųjų – kurti. Tarybos narys buvo atviras – jei jis būtų kitoje barikadų pusėje, jo požiūris į vykstančius procesus būtų kitoks, nes jam labiau patinka kurti, o ne taisyti klaidas, kurių, deja, pasitaiko nemažai. 

Pakeitus pokalbio temą ir jam pasisukus apie pasikeitimus Prienų mieste, kurie, anot gyventojų, tikrai pastebimi ir džiugina, A. Narvydas konstatavo, kad pastaruoju metu miestas tikrai nemažai vizualiai pasikeitė. Jis taip pat pridūrė, jog rajono valdžia šias permainas sumaniai iškomunikavo  ir dabar gauna dividendus. Pasak jo, tai gražu ir funkcionalu. Visgi, Tarybos nario manymu, žmogui reikia daugiau, kad jis jaustųsi mieste patogiai ir pasirinktų jį savo gyvenamąja vieta. 

A. Narvydas turi savo nuomonę ir apie idėją paversti Prienus kurortine teritorija. Anot jo, svajoti niekas nedraudžia, bet tai daryti reikia irgi atsargiai. Nors jam ši idėja taip pat patinka, mano, jog šį kartą tokiai svajonei įgyvendinti tik trinkelių neužteks. Būtina gera istorija.

Prienuose yra sėkmingai įgyvendintų projektų. Prie tokių A. Narvydas priskyrė Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimą. Visgi, jis mano, jog pirminis projektas, kuriame buvo numatyta pastatyti priestatą su konferencijų sale, būtų geresnis atminimo variantas, nes knyga geriau nei vaizdas ant sienos. 

Tarybos narys netiki, kad į Prienus gali ateiti stambūs investuotojai, nes krašto demografinė situacija tam nepalanki, todėl kalbos, jog miestą savo gyvenamąja vieta gali pasirinkti kauniečiai, gera išeitis. O įvertinus, kad po kelerių metų susisiekimas su Kaunu bus žymiai geresnis, tai nebloga išeitis pagerinti demografinę situaciją. Pasak Tarybos nario, mieste ir taip gyventi yra patogu, išvystytos pagrindinės paslaugos, o šalia įsikūręs kurortas. 

Visgi, A. Narvydas norėtų, kad būtų investuojama ne tik į sienas, gatves ir parkus, bet ir į žmones. Nes miestas – tai jo žmonės, kurie gyvena, kuria, jungiasi bendram tikslui. Tarybos nario teigimu, būtina vystyti bendruomeniškumą, kurti bendruomenes, naudojant kaimynystės, o ne ideologinį principą. Reikia tokios aplinkos, kad gyventojai galėtų dalyvauti savivaldoje ne tik rinkdami valdžią, bet ir kasdieniame gyvenime. Deja, šiuo metu miestelėnai tolokai nuo tokių galimybių, nors, jo manymu, situacija turi keistis. Tarybos nario teigimu, valdžia turi dažniau organizuoti  rajono gyventojų  apklausas svarbiais rajono vystymosi klausimais.

A. Narvydas pasidalino mintimis ir apie tolimesnius žingsnius politikoje. Jo manymu, labiau tikėtina, jog jis nutars dalyvauti po metų vyksiančiuose savivaldos rinkimuose ir sieks Tarybos nario mandato. Tiesa, patikslino, jog sprendimai priklausys ir nuo partiečių. Pašnekovas paminėjo, jog kiekvieno žmogaus savijauta priklauso ir nuo šeimos bei artimiausios aplinkos. „Aš esu pakylėtas, nes mano sūnus pradėjo diplomatinę karjerą Rusijoje“, – naujiena pasidalino pašnekovas. 

Baigdamas pokalbį A. Narvydas pastebėjo, jog politika – tai komandinis darbas, grindžiamas vadybiniais principais. Šiame žaidime visada būtinas žmogus, užduodantis daug nepatogių klausimų, į kuriuos nėra paprastų atsakymų. Kuo anksčiau valdžia tai supras, tuo spartsnis progresas bus visuose jos veiksmuose. 

A. Narvydas palinkėjo krašto žmonėms didesnio bendruomeniškumo, aktyvumo, dalyvavimo krašto gyvenime ir gero gyvenimo gražiame mūsų krašte. 

Taip pat skaitykite

7 komentarai

  1. pakuonio kraštietis

    Audriaus Narvydo pėdsakas Pakuonyje liko tai sutvarkyti parapijos namai, aptvertos kapinės, įrengti takai, vandentiekis, apšvietimas kapinėse, pasodinti medžiai. Taip sutvarkytų kapinių kaip Pakuonio rajone per dešimt metų daugiau neatsirado…….. O seniūno A.V. pėdsakas kaip vėjo malūno šešėlis….