Atvelykio šventė Pakuonyje

DSC00497Atvelykis – šventė vaikams ir jaunimui. Seniau šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos dažydavo ir išdalindavo vaikams, kuriems netrūko išmonės sugalvoti pramogų su margučiais: juos ir ridendavo, ir daužydavo, ir rungtyniaudavo bandydami margučio tvirtumą.

Sekmadienio popietę po šv. Mišių Pakuonyje vyko nuotaikinga Atvelykio šventė, skirta visai šeimai. Į šventę daugiausia susirinko vaikai, nors Velykų bobutės, ridenti margučių kvietė visus: ir didelius ir mažus, ratuotus ir pėsčius.

Pradžioje garbinga komisija išrinko patį originaliausią margutį. Vėliau susirinkusieji galėjo išmėginti savo atsinešto margučio tvirtumą, nes buvo renkamas “Stipriausias margutis”.

 

Kokia gi Atvelykio šventė be margučių ridenimo varžybų? Po šios rungties vieni džiaugėsi padidėjusia margučių kolekcija, o kiti namo keliavo tuščiomis pintinėmis. Poilsio minutėmis visi minė mįsles, vaišinosi arbata ir “Zuikio pyragu”, o paskui vėl rungėsi įvairiose estafetėse.

Velykų bobutės nepamiršo nė vieno, buvo apdovanoti visi: ir maži ir dideli, ir laimėtojai ir tie kuriems nepasisekė. Šventės dalyviai margučių prisiridinėję, pyragų prisiragavę, į namus išsiskirstė laimingi ir gerai nusiteikę.

Taip pat skaitykite