Atsargiai – pirotechnika

IGP1920

Artėjant šventėms aktuali tampa pirotechnikos priemonių naudojimo problema. Kiekvienais metais Lietuvoje šventinę nuotaiką temdo nelaimingų įvykių šešėlis. Neatsargus suaugusiųjų, vaikų elgesys su pirotechnikos priemonėmis gali smarkiai sutrikdyti sveikatą, sunkiai sužaloti.

Primename, kad negalima vaikams patiems pirkti pirotechnikos priemonių. Jas gali įsigyti tik 18 metų sulaukę asmenys. Vaikai, pirkdami įvairias pirotechnikos priemones, nekreipia dėmesio į jų pakuotę, nepasidomi, ar yra naudojimo instrukcija, ar nepažeista pakuotė. Dažnai, nepavykus susprogdinti petardos, vaikas bando pats išsiaiškinti nesuveikimo priežastį, krapšto, ieško, o tada, dažniausiai, ir atsitinka nelaimė – pažeista pirotechnikos priemonė sprogsta vaiko rankose. Tėvai neturėtų toleruoti vaikų į namus parsineštų pirotechnikos priemonių, juolab jų sprogdinimo nenustatytu laiku ir be suaugusiųjų priežiūros. Pasitaiko atvejų, kai žmonės pirotechnikos priemones naudoja ne pagal paskirtį, nesilaiko instrukcijos reikalavimų, naudoja savadarbius ar nesertifikuotus gaminius, todėl patiria nudegimus, kitas traumas.

Informuojame, kad  draudžiama:
– naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus 1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose;

–  naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku;

– naudoti civilines pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį;

– naudoti civilines pirotechnikos priemones, kurių garantijos (saugojimo) laikas yra pasibaigęs;

– naudoti ir (ar) parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti ir (ar) naudoti;

– naudoti ir parduoti civilines pirotechnikos priemones asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;

–  naudoti civilines pirotechnikos priemones, kurios yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos, deformuotos, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų;

– naudoti civilines pirotechnikos priemones, kurios neatitinka esminių saugos reikalavimų ir nėra tinkamai paženklintos.

Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose.

Už pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisių pažeidimų kodekso 176 ¹ straipsnyje:
užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki dvidešimt aštuonių eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo dvidešimt aštuonių iki penkiasdešimt septynių eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytas pažeidimas, padarytas nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų,
užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams ar globėjams (rūpintojams) nuo keturiolikos iki dvidešimt aštuonių eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.
Netaisyklingai naudojant pirotechniką, atsižvelgdama į aplinkybes, policija gali pritaikyti ir Administracinės teisės pažeidimų kodekso straipsnį dėl chuliganizmo. Už šį pažeidimą numatytas ir administracinis areštas.

Jei norime šventes pasitikti ir pažymėti sveiki, laimingi, gerbkime iki švenčių kitų žmonių ramybę, perspėkime ir kontroliuokime savo vaikus, nepraeikime abejingi pro pirotechnikos gaminius sprogdinančius vaikus, o šventės dienomis ir naktį būkime atsargūs ir drausmingi – pirotechnikos priemones naudokime taip, kaip reikalauja instrukcijos. Saugių Jums artėjančių švenčių!

Prienų PGT informacija

Taip pat skaitykite