Atnaujintas parkas įtrauktas į Birštono lankytinų vietų ir turistinių maršrutų žemėlapį

Birštono miesto centrinis parkas tai miškas mieste, kuriame natūraliai susiformavo takų tinklas. Atnaujinant parką palikta natūrali gamta – krūmai ir medžiai, takų tinklas, juos sutvarkant, atnaujinant. Projektuojant parką buvo siekiama patenkinti įvairiausius esamų ir būsimų kurorto lankytojų bei gyventojų poreikius, todėl jame suformuotos tam tikros sporto, kultūros ir poilsio erdvės.
„Pagrindinis tikslas – kad atvykę į kurortą poilsiautojai, miesto svečiai, turistai galėtų ne tik pasyviai ilsėtis, bet ir aktyviai praleisti laiką gamtos apsuptyje“, – sako Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Parke įrengti įvairios paskirties sporto, skulptūrų ir poilsio takai, suformuojantys vientisą takų sistemą, susidedančią iš dviejų zonų: aktyvaus poilsio ir kultūrinio takų.
2012 m. birželio mėn. buvo baigtas formuoti Skulptūrų takas, kuriame pastatytos aštuonios žymių Lietuvos skulptorių skulptūros: K. Vildžiūnas („Inn Jazz“ ir „Versmių indas“), M. Gaubas („Katytė“ ir „Prieš kelionę“), R. Kvintas („Mergaitė“), S. Žirgulis („Gyvenimo šaltiniai“), A. Lik („Atokvėpis“). Šie darbai, pastatyti įvairiose Skulptūrų tako vietose, sukūrė meno ekspozicijos atviroje erdvėje atmosferą ir meditacijos zoną ieškantiems ramaus poilsio salų. Taip pat buvo įrengtos nedidelės aikštelės, kuriose pastatyti dekoratyvūs parko suoliukai, įrengtos europietiško standarto šiukšliadėžės.
Parke suformuotos sporto, žaidimų ir poilsio aikštelės. Itin didelio jaunų žmonių dėmesio susilaukė riedučių ir riedlenčių rampos, pastatytais sporto treniruokliais naudojasi ne tik jaunimas, bet ir jaunos šeimos su vaikais, mankštinasi senjorai. Iš viso parko teritorijoje įrengta dvidešimt treniruoklių, kuriais galima mankštinti įvairias raumenų grupes.
Bene įspūdingiausia parko trasa smalsiems lankytojams yra pažintinis Nemuno kilpų pasivaikščiojimo takas. Rieduliais išgrįstas, tarp pušų išsidėstęs akmenuotas takas atkartoja Nemuno vingius ir yra savotiškas Nemuno kilpų žemėlapis. Lankytojų patogumui parke įrengtuose stenduose pateikiama informacija apie jame esančius įrenginius bei jų išsidėstymo vietas.
Vienas iš pagrindinių šio projekto finansavimo šaltinių buvo Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo parama, be kurios nebūtų įmanomas tokio dydžio projekto įgyvendinimas. ES fondų paramos lėšos sudaro 97,01 proc. viso finansavimo. Birštono savivaldybės įnašas į projekto įgyvendinimą siekia 2,99 proc. viso projekto išlaidų. Bendra projekto vertė – 5 639 tūkst. Lt. Iš jo ES lėšų dalis – 5 483 tūkst. Lt.
Birštono miesto centrinis parkas kuria ir ekonominę naudą. „Atnaujinus parką, ir mūsų užimtumas didesnis, patys pasportuoti galim, krepšinį pažaidžiam, ant rampų pavažinėjam ir dviračiais, ir riedučiais“, „Tai tikrai tokia mūsų vieta, kur randame ką veikti. Šis parkas – mūsų džiaugsmas, mes kiekvieną rytą ateiname pakvėpuoti grynu oru“, – sako Birštono gyventojai. Atnaujintas miesto parkas sudaro prielaidas verslo plėtojimui, sveikatinimo turizmo skatinimui. Turistai, poilsiautojai, sanatorijų klientai gali apsistoti Birštone ilgesniam laikui, o sutvarkyto parko prieigose atsiranda galimybė plėsti paslaugas, siūlyti įvairius laisvalaikio praleidimo būdus.
Viso projekto įgyvendinimo metu (2010-2013 m.) buvo sutvarkytas 25 ha ploto miškas ir įrengta visa reikalinga infrastruktūra. Tvarkant parką, buvo taikomi kraštovaizdžio išsaugojimo, atkūrimo metodai. Šie rezultatai buvo pastebėti ir įvertinti aplinkos ministro Gedimino Kazlausko padėkos raštu Birštono savivaldybei „Už nacionalinių kraštovaizdžio vertybių puoselėjimą kuriant centrinį Birštono parką“.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras