Atidėtas startas nesutrukdė Vladui Motūzai laimėti jau ketvirtąjį Pasaulio sklandymo čempionato pratimą

Vladas Motūza po finišo bendrauja su draugais

Vladas Motūza po finišo bendrauja su draugais

 

 Pranešimas spaudai

Rugpjūčio 12 d. Pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje Pociūnuose devintojo pratimo startas keletą kartų buvo atidėtas ir sklandytuvai pakilo į orą ne 12 val., kaip buvo numatyta, o 13.45 val.

Šį kartą pilotai per dvi valandas turėjo įveikti kuo didesnį atstumą. Užduotį geriausiai pavyko atlikti lietuviui Vladui Motūzai (sklandytuvas „mini LAK“, 836 taškai). Antrą rezultatą parodė italas Stefano Ghiorzo (sklandytuvas „Diana 2 Versus“, 822 taškai), trečias buvo australas Morgan Sandercook (sklandytuvas „SparrowHawk“, 637 taškai).

Po devynių pratimų lyderių trejetas nepasikeitė. Čempionato lyderiu išlieka Stefano Ghiorzo iš Italijos (8047 taškai). Jam 509 taškus pralaimi antrąją vietą užimantis čempionato šeimininkas Vladas Motūza (7538 taškai), kuris trečioje vietoje esantį australą Morgan Sandercook (6829 taškai) lenkia dar didesne taškų suma (709).

Čempionato dalyviams, jei leis orai, liko atlikti 3 pratimus.

Parengiamosiose 2016 metų Pasaulio sklandymo čempionato varžybose devintąjį pratimą laimėjo varžybų lyderiai (8247 taškai) Darius Liaugaudas ir Adam Czeladzki (sklandytuvas „Duo Diskus XLT“). Antras buvo Artūras Klimašauskas iš Kauno (sklandytuvas LS6), trečias Robert William Fletcher iš JAV (sklandytuvas „Discus 2a“).

Bendroje įskaitoje antroje vietoje išliko Makoto Ichikawa iš Japonijos (7433 taškai), trečioje – Dylan Lampard iš JAV (7081 taškas).

Lietuvos sklandymo čempionato klubinėje klasėje kiekviename pratime vyksta audros. Devintąjį pratimą laimėjo Vidas Beržinskas (sklandytuvas „Standart Jantar 3“) iš Vilniaus, kuris bendroje įskaitoje užima tik 13 vietą. Antras buvo Mindaugas Žaliukas (sklandytuvas „Standart Jantar 1“) iš Kauno, trečias kaunietis Darius Šarkiūnas (sklandytuvas „Standart Jantar 3“).

Bet tokie pratimo rezultatai įtakos situacijai bendroje įskaitoje nepadarė. Pirmauja Tobias Geiger iš Australijos (sklandytuvas LS4, 7384 taškai). Tiesa, įvyko rokiruotė tarp antrosios ir trečiosios vietų. Į antrąją iš trečiosios pakilo Vytautas Rasimavičius (sklandytuvas „Standart Jantar 3“, 7335 taškai), o Joris Vainius iš antrosios vietos nukrito į trečiąją (7319 taškai).

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti