Atgimstanti Pacų giminės istorija – dviejų šalių ir trijų savivaldų projekte

Pacų rūmai Jiezne (piešinys)

Pacų rūmai Jiezne (piešinys)

kvitrina.com

Didikų Pacų palikimas Lietuvoje ir Lenkijoje didžiulis. Pacų giminės istorija susijusi ir su mūsų kraštu, todėl Prienų rajono savivaldybės, VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro ir Lenkijos Suvalkų pavieto parengtas ir laimėtas bendras projektas turėtų sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos turistų domėjimąsi abiejų šalių istorija, kuria sujungia Pacų giminė. 

Rugpjūčio 10 d. Prienuose numatytas partnerių susitikimas ir projekto darbų aptarimas. 

Pagal Prienų rajono Savivaldybės administracijos išplatintą informaciją, įgyvendinant projektą „Jiezno centre planuojama pastatyti istorinių Pacų rūmų maketą, bronzinius „Pacų batus“, Pacų suoliuką, prie kurių galės nusifotografuoti turistai, bus pažymėti lankytini Pacų giminės palikimo objektai – informaciniai stendai (prie esamo Jiezno kultūros centro (buvusios tavernos), prie Jiezno tvenkinių ir Jiezno dvaro pastatų komplekso komponentų), įrengtos link objektų vedančios informacinės rodyklės, objektų vietą žyminčios grindinio plytelės su stilizuotu Pacų giminės simboliu, o prie įvažiavimo į miestą (autobusų stoties teritorijoje) bus pastatyta skulptūra su Pacų giminės simboliu lelija.

Prienų mieste esančiame Revuonos parke planuojama įrengti skaidrų 3D stendą, vaizduojantį buvusią piliavietę su dvaru. Prie LDK Kęstučio paminklo bus įrengti stacionarūs žiūronai stebėti paukščius ir grožėtis Nemuno kraštovaizdžiu. Taip pat lankytojų traukos vietose planuojama įrengti dviračių stovus (prie Jiezno bažnyčios, Prienų krašto muziejaus, Mačiūnų piliakalnio ir Paprienėje), o Paprienėje – dviračių remonto stotelę“.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. DM

    Pagaliau, po daugelio metų Jieznas atsigauna!!! Iš tokio, kuris buvo parinktas filmuoti filmą „Stebuklas“ dėl to, kad aplinka primena niūrius 1990-uosius, tampa patraukliu kurortiniu miesteliu. Labai tuo džiaugiamės, ačiū projektų iniciatoriams ir vykdytojams!