lsdp-baneris-2a

Ašmintos seniūnijos gyventojai išgirdo „juodą“ tiesą – apklausa bus, bet nuspręs kiti

 

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybės valdančioji dauguma, priėmusi politinį sprendimą dėl Ašmintos seniūnijos padalinimo kitoms seniūnijoms, į skelbtą susirinkimą su Ašmintos seniūnijos gyventojais atsiuntė Savivaldybės administracijos vadovus – direktorių Egidijų Visocką ir jo pavaduotoją Rimą Zablackienę. Nei vieno politiko, kuris padėjo parašą po susitarimu naikinti seniūniją, salėje nebuvo. Į pokalbį su gyventojais neatvyko ir meras Alvydas Vaicekauskas, nors jo darbotvarkėje pažymėta, kad jis dalyvaus susitikime su Ašmintos seniūnijos gyventojais.

Tarybai susirinkime atstovavo opozicijai priklausantys nariai – Loreta Jakinevičienė, Cezaras Pacevičius, Vaidas Kupstas ir Arūnas Vaidogas.

Savivaldybės administracijos vadovai susitikimą pradėjo pratarme, jog Ašmintos seniūnijos gyventojai žino, dėl ko susirinko, todėl geriausiai iškart užduoti klausimus.

Tiesa, klausimai apie mokesčių dengimą už namų valdų ir žemės sklypų perregistravimą tapo tikru šou, kuriame pagrindiniais veikėjais tapo Savivaldybės administracijos vadovai. Administracijos direktorius leido sau pertraukinėti seniūnijos gyventojų ir Tarybos narių pasisakymus. Rajono politikų pasisakymai buvo pavadinti politikavimu, o prašymas įvardinti pagrindinį tikslą, kodėl reikia naikinti Ašmintos seniūniją, nebuvo išgirstas. Buvo pasakyta, jog priimant sprendimą dėl seniūnijų ribų tikslinimo buvo atsižvelgta į Strielčių ir kitų Ašmintos seniūnijos kaimų gyventojų prašymus. Į tokį pareiškimą sureagavęs Strielčių kaimo gyventojas pasakė, jog negirdėjo kaime tokių pareiškimų ir prašė tokiais teiginiais neoperuoti.

Savivaldybės administracijos vadovai ne tik neįvardino pagrindinės Ašmintos seniūnijos panaikinimo priežasties, bet ir kalbėdami apie apklausą neakcentavo, jog bus apklausta tik maža dalis seniūnijos gyventojų (15 %). Susirinkusieji apgailestavo, kad Ašmintos kaimo gyventojams bus  sudėtinga susisiekti su Pakuoniu, ir jiems būtų patogiau vykti į Prienus. Buvo atsakyta, jog Ašmintos ir šalia esančių kitų kaimų gyventojams nereikės važiuoti į Pakuonį, nes Ašmintoje, daugiafunkcio centro antrajame aukšte, yra įrengta patalpa, kurioje kasdien lankysis Pakuonio seniūnijos administracijos darbuotojai. Taip pat buvo paminėta, jog ateityje Ašmintą su Pakuoniu sujungs kelias su asfalto danga. Susirinkusieji teiravosi, kodėl buvo nutarta seniūnijų pertvarką pradėti nuo ne pačios mažiausios seniūnijos. Į tai Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė replikavo, jog, kai bus patikslintos ribos, Ašmintos seniūnija bus mažiausia.

Opozicijai priklausantys politikai yra įsitikinę, jog seniūnijų pertvarka pradėta ne nuo to galo, o, Tarybos nario Arūno Vaidogo įsitikinimu, Ašmintos seniūnija naikinama, nes jos seniūnė neįtiko vienam Tarybos nariui.

Savivaldybės atstovai ramino kaimų, kurie pereis Prienų seniūnijai, gyventojus dėl mokesčių padidėjimo, nes, anot jų, jie priklausys Prienų seniūnijai, o ne Prienų miestui. Pasak jų, Prienų seniūnijos ir Prienų miesto ribos skirsis (tiesa, tai gali būti įteisinta, kai bus patvirtinti nauji bendrieji rajono ir miesto planai. Red. pastaba).

Savivaldybės administracijos vadovų susitikimas su gyventojais paliko slogų įspūdį, nes jį galima būtų apibūdinti taip: „Bus taip, kaip nutarta, o jūs savo nuomones galit pasilaikyti sau“

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, duodamas interviu naujienų portalui kvitrina.com, paklaustas, kodėl neatvyko į darbotvarkėje anonsuotą susitikimą su Ašmintos seniūnijos gyventojais, atsakė, jog neturėjo galimybės, bei pridūrė, kad su gyventojais susitiko vadovai, kurie ir turės įgyvendinti politinį sprendimą.

Mero teigimu, nelogiška, kai aplink Prienus esančios vietovės priklauso kitoms seniūnijoms, nors jiems patogiau savo reikalus tvarkyti Prienuose. Savivaldybės vadovo manymu, seniūnijų ribų korekcija bus atlikta iki vasario mėnesio pabaigos. A. Vaicekauskas taip pat konstatavo, jog, kol jis bus savivaldybės vadovas, Ašmintos kaime bus biblioteka, veiks kultūros ir laisvalaikio salė, pradinio ugdymo skyrius, funkcionuos daugiafunkcis centras.

Po aiškiai nepavykusio susitikimo su gyventojais savivaldybė savo internetiniame puslapyje išplatino informaciją, kurioje paaiškina priimtų sprendimų pagrindimą, apklausos eigą ir kitus aspektus.

Iš tiesų, savivaldybės valdantieji, nutardami padalinti Ašmintos seniūniją, galėjo pasiteirauti Prienų klebono, kokie kaimai priklauso Prienų parapijai, o kokie Pakuonio. Būtų paprasčiau – ir pas seniūną, ir pas kleboną vienu keliu.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti