•  

     

     

     

     

Artėja pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija

Stojantieji, savo prašymuose įrašę menų studijų srities bei švietimo ir ugdymo krypčių studijų programas, birželio 19 – liepos 4 d. dalyvaus pagrindinėje stojamųjų egzaminų sesijoje. Užsiregistravusieji į menų studijų srities ir meno pedagogikos studijų programas laikys stojamąjį egzaminą, o pasirinkę pedagogo kvalifikaciją teikiančias studijų programas tuo pačiu laikotarpiu – motyvacijos vertinimo testą.

Asmenims, stojantiems į menų srities arba švietimo ir ugdymo grupės programas, jas į prašymą reikia įrašyti ne vėliau nei likus 24 val. iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo datos.

Pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos rezultatai paaiškės liepos 5 d.

Stojantieji į meno studijų srities ir meno pedagogikos programas, neišlaikę stojamojo egzamino, negali dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas studijų programų vietas. Stojantiesiems į pedagogikos kvalifikaciją suteikiančias studijų programas už teigiamą motyvacijos įvertinimą pridedami 1 arba 2 papildomi balai. Motyvaciją įvertinus nuliu, stojantieji gali toliau dalyvauti konkurse į nurodytas studijų programas, tačiau papildomų balų jiems pridėta nebus.

Pabrėžtina, kad stojantieji į meno pedagogikos studijas, kurios suteikia pedagogo kvalifikaciją ir yra priskiriamos socialinių mokslų studijų sričiai, turi būti ne tik išlaikę stojamąjį egzaminą, bet ir praėję motyvacijos vertinimą.

Stojantysis gali būti atleistas nuo stojamųjų egzaminų pagrindinės sesijos tik dėl ligos ar kitų labai svarbių priežaščių. Kitomis svarbiomis priežastimis gali būti užsienyje laikomi egzaminai, dalyvavimas konkursuose, festivaliuose ir pan.

Tokiu atveju reikia kreiptis raštu į stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo komisijos pirmininką arba administravimo grupės vadovą, kuris sprendžia dėl atleidimo ir paskiria jam egzamino datą papildomos sesijos metu.

Papildoma stojamųjų egzaminų sesija tik dėl pateisinamų priežaščių nedalyvavusiems pagrindinėje vyks liepos 9 – 10 d. Jos metu laikiusiųjų rezultatai bus skelbiami liepos 11 d.

Po stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesijos į prašymą galima įtraukti tik tas studijų programas, kurioms nereikia laikyti stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo testo arba joms tinka jau laikyti stojamieji egzaminai ir motyvacijos vertinimas.

Stojantys į kitas programas, kurioms aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse numatyti papildomi stojamieji egzaminai ar testai, turi laikyti juos aukštųjų mokyklų nustatytu laiku ir tvarka.

LAMA BPO informacinėje sistemoje vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į menų srities studijų programas užsiregistravo laikyti šiek tiek daugiau nei 1,7 tūkst. Kiek daugiau nei 2 tūkst. pasirinko švietimo ir ugdymo krypčių studijų programas ir vyks į motyvacijos įvertinimą.

Bendrąjį priėmimą Lietuvos švietimo ir mokslo ministro įgaliojimu vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Išsamios informacijos apie bendrąjį priėmimą, studijų programų sąrašą, stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo laikymo

datas ieškokite LAMA BPO tinklalapyje www.lamabpo.lt

 

LAMA BPO pranešimas spaudai

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti