•  

     

     

     

Arnas Labuckas: „Nemanau, kad dabartinę situaciją būtų galima pavadinti gera“ (2 VIDEO)

IMGP8543Prieš sezoną ne vieną BEKO-LKL komandą dominęs puolėjas Arnas Labuckas daugelio nuostabai paskutinę minutę pasirinko permainų sukrėstą „Prienų“ ekipą. Nors krepšininku domėjosi „Juventus“, „Šiauliai“ ir „Lietkabelis“, žaidėjas pasirinko tą komandą, kurioje gaus daugiau žaidimo minučių ir laisvės puolime.

Kaip parodė pirmasis BEKO-LKL čempionato ratas, žaidėjo sprendimas pasiteisino su kaupu. Arnas Labuckas buvo vienas naudingiausių BEKO-LKL čempionato žaidėjų – per susitikimą puolėjas pelnydavo po 17,5 taško, atkovodavo po 7 atšokusius kamuolius bei rinkdavo beveik po 20 naudingumo balų.

Krepšininkas buvo vienas iš ekipos lyderių ir pretendavo į „Turkish Airlines MVP“ mėnesio žaidėjo prizą, o „Prienai“ čempionatą pradėjo keturiomis pergalėmis ir keturiais pralaimėjimais. Tai anot krepšinio specialistų šiai ekipai – geras pasiekimas.

Arnas Labuckas oficialiai lygos svetainei lkl.lt papasakojo apie pirmąjį čempionato ratą, savo asmeninius pasiekimus bei perspektyvas.

– Daugumos ekspertų nuostabai startavote gana gerai. Kaip pats vertini čempionato pradžią? – lkl.lt paklausė A.Labucko.

– Kai turi neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą, turnyro lentelėje rikiuojiesi aštuntoje pozicijoje, nemanau, kad dabartinę situaciją būtų galima pavadinti gera. Prieš rungtynes su „Dzūkijos“ ir „Juventus“ ekipomis, kada turėjome keturias pergales ir keturis pralaimėjimus, taip, rezultatais buvome patenkinti, bet šie du pralaimėjimai, bent jau man, smarkiai sugadino nuotaiką, – teigė A.Labuckas.

– Treneris minėjo, kad ekipa dairosi pastiprinimo. Kaip manai, kokios pozicijos žaidėjo (-ų) labiausiai trūksta?

– Mums nepamaišytų pagalba visose pozicijose. Aš tik tikiuosi, kad tai bus žaidėjas, kuris mums tikrai padės, kuris būtų žaidęs BEKO-LKL čempionate kelis sezonus, turintis patirties, bet kartu ir noro dar kažką įrodyti ir laimėti. Kiek žinau trenerių štabas galvoja panašiai. Tokie žaidėjai lapkričio mėnesį be komandos nesimėto, dėl to ir užtrunka tos paieškos.

– Žaidėjų suolelis gana trumpas, o sezonas nusimato ilgas. Ar užteks jėgų?

– Sunku pasakyti, asmeniškai aš fiziškai jaučiuosi gerai, žinoma dar sužaista tik ketvirtis reguliariojo sezono rungtynių ir būna momentų, kai jautiesi išsunktas, bet pasiilsi kažkiek ir judi pirmyn. Svarbiausia, kad pergalių būtų, nes po jų ir pavargęs nesijauti taip, kaip po pralaimėtų rungtynių.

– Ką labiausiai akcentuoja treneris, kur didžiausios bėdos?

– Klaidos puolime ir gynyba du prieš du. Jei neklystu, lygoje mes pirmaujame pagal klaidas (1 vieta – 18 klaidų per rungtynes – red. past.). Čia viskas paprasta – prarandi kamuolį, vadinasi prarandi galimybę pelnyti taškus, o neretai mūsų atveju, varžovai dar pelno du lengvus taškus iš po krepšio. O gynyba yra susikalbėjimas, žinojimas, tiksliai ką kiekvienas turi daryti ir juodas darbas, to mums dar trūksta, čia turime tobulėti.

– Paskutinėse rungtynėse su „Juventus“ ekipas po dviejų kėlinių skyrė tik 8 taškai ir atrodė jog laukia intriguojanti antroji susitikimo dalis. Kas nutiko po didžiosios pertraukos?

– Matėsi, kad „Juventus“ atvažiavo gerai pasiruošę mačui, išanalizavę mūsų puolimą, žinojo tiksliai kaip išnaudoti mūsų silpnąsias vietas gynyboje, taip pat puikiai pasiruošę prieš mūsų aikštės gynybą. „Juventus“ tiesiog buvo geresnė komanda.

– Esi vienas naudingiausių lygoje ir buvai nominuotas mėnesio žaidėjo titului. Kaip įvertintum savo sportinę formą ir asmeninius rodiklius?

– Aš tikrai iškeisčiau tuos papildomus taškus ar atkovotus kamuolius į sau įprastus dešimt taškų, kuriuos pelnydavau visa karjerą, į kelias pergales. Kad „Prienai“ būtų kokie buvę, bet yra kaip yra. Nesijaučiu, kažkaip ypatingai, kad esu pirmaujantis vienoje ar kitoje statistikos kategorijoje, bet manau, kad kiekvienam yra malonu matyti savo pavardę viršuje, bet tik tiek. Pirmus aštuonis susitikimus viskas neblogai sekėsi, gerai pataikydavau, daug žaidžiau, taip ir susidėjo. Bet paskutinius du susitikimus jau buksavau.

– „Prienus“ pasirinkai todėl, kad tikėjaisi būti jos lyderiu, o ir treneris minėjo, kad duoda nemažai laisvės puolime. Ar jautiesi patogiai jo žaidimo schemose?

– Treneris manimi pasitiki ir leidžia daug rungtyniauti, nekeičia už padarytą klaidą ar nepataikytą metimą, už tai jam esu labai dėkingas ir stengiuosi atsilyginti jam kiek įmanoma geresniu žaidimu. Kalbant apie schemas ar laisvę puolime, tikrai nėra taip, kad „duokim Arnui kamuolį, jis padarys“. Krepšinis yra komandinis žaidimas ir „Prienai“ stengiasi tokį žaisti, tiesiog gal šiemet aš bandau kiek daugiau imtis iniciatyvos, nes esu bene labiausiai patyręs žaidėjas komandoje.

– Kaip parodė paskutinis susitikimas (su „Juventus“, – red. past.) su lyg kiekvienomis rungtynėmis varžovų dėmesys vis didės. Kaip ketini su juo tvarkytis? Ar pavyks ir toliau demonstruoti tokius rezultatus?

– Dėmesys tikrai didėja, ypač tai pajutau paskutiniuose dvejuose sutikimuose su „Dzūkija“ ir „Juventus“. Turiu rasti būdų kaip išmesti labiau paruoštus metimus, ar sukurti progas komandos draugams. Tikiuosi, kad pavyks, nes suprantu, kad man prastai rungtyniaujant, komandos šansai laimėti nedidėja.

– Prieš sezoną kalbėjomės apie komandos tikslus. Kaip manai, jie dabar keičiasi?

– Nemanau. Tikslas yra vienas – patekti į atkrintamąsias varžybas, tai reiškia, jog reikia aplenkti bent tris varžovus. Pirmajame ture iškovojome keturias pergales, bet ir priešininkai nesnaudė. Reikia dirbti, spręsti savas problemas ir tikėtis, kad tikslai tik didės.

– Kokį įspūdį palieka pats čempionatas?

– BEKO-LKL čempionatas visada buvo įdomus. Ypač kelis paskutinius metus, kai nebeliko tokios gilios prarajos tarp grandų ir vadinamų vidutiniokų. Bet man smagiausia, kad pačiai lygai šiemet parūpo jos įvaizdis. Renkami savaitės, mėnesio žaidėjai, iškarpomi dienos epizodai, surenkami savaitės topai, rengiamos įvairiausios analizės – ankščiau to nebuvo. Belieka palinkėti, kad žmonės aktyviau rinktųsi į arenas, ypač mažesniuose miestuose – Prienuose, Pasvalyje ar Kėdainiuose.

– Ar jau galime išskirti aiškius favoritus, vidutiniokus?

– Favoritai turbūt visiems aiškūs – tai „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“. Tikiuosi šiemet išvysti įdomią finalo seriją tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“. Dėl vietos stipriausių ketverte tikrai kovos „Juventus“ ir „Dzūkija“. Nors dar anksti kalbėti, manau, „Juventus“ ekipa žiemą pasipildžiusi vienu žaidėju, gali mesti rimtą kovą „Neptūnui“ dėl trečios vietos. Tikrojo savo pajėgumo dar neparodė „Lietkabelis“ ir tikiu, kad naujasis treneris ras bendrą kalbą su žaidėjais. Pernai sezono gale galingai rungtyniavusiems „Šiauliams“ dar reikia laiko susižaisti, nes komandoje daug naujų veidų.

– Galbūt kažkas stebina čempionate?

– Iš tiesų stebina, kad dukart NKL čempionai „Mažeikiai“ dar neturi nei vienos pergalės. Kiek pamenu, ankstesniais metais iš NKL atėję klubai sėkmingai debiutuodavo LKL čempionate, tiek Prienai, tiek Pasvalys, tiek Utena. Iš žaidėjų norėčiau išskirti Gediminą Oreliką, tiesiog neįtikėtina kaip jis žaidžia tiek BEKO-LKL, tiek Europos turnyre. Tikrai buvo vertas naudingiausio spalio mėnesio žaidėjo apdovanojimo.

lkl.lt 2014-11-11

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti