Arijaus Jurevičiaus pranešimo aktualumas ir pirmoji vieta konkurse

IMG_2839

Vilija Čiapaitė

Šeštadienio popietę, kai daugelis „gaudė” saulės šilumą, Arijus Jurevičius ir menininkė Aušra Deltuvienė vykdami iš Vilniaus paskambino, kad pasidžiaugtų ir papasakotų apie nuostabią išvyką į Seimą. Tai nebuvo šiaip kelionė, o susitikimas, pranešimo „Mano kelias” pristatymo ir pirmosios vietos laimėjimo šalies mastu atsiėmimo diena.

Apie konkursą ir sąlygas

Šalies mokinių konkursą „Lietuva ir aš“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubu, Lietuvos jaunimo turizmo centru, bendrojo lavinimo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklomis. Jame dalyvauja šalies mokyklų mokiniai.

Beje, konkursas vyksta dviem etapais – mokyklos ir šalies. Pirmąjį mokyklos organizuoja savarankiškai. Mokiniai darbus konkursui kuria savarankiškai ar vadovaujant mokytojui.

Antrąjį – šalies etapą – organizuoja Lietuvos jaunimo turizmo centras. Jame mokinys turi teisę dalyvauti tik tuo atveju, jei jo darbas (darbai) buvo atrinkti mokyklos etape.

Konkurse galėjo dalyvauti 9–12 klasių mokiniai.

IMG_3401

Arijaus Jurevičiaus pranešimo aktualumas ir pirmoji vieta

Taigi, jau antrą kartą iš eilės šiame konkurse dalyvaujantis menininkės Aušros Deltuvienės auklėtinis Arijus Jurevičius vėl nustebino nuoširdumu ir opių temų paviešinimu.

Jo temos pristatyme yra parašyta: „Rašydamas kalbą temai „Aš ir Lietuva“, norėjau pabrėžti vieną opiausių Lietuvos problemų – patyčias ir smurtą prieš vaikus bei pasidalinti savo patirtimi”. O aš, perskaičiusi pranešimą suvokiau, jog tema labai aktuali, ypač svarbi tiems, kurie, kaip sakoma, yra „kitokie”. Daug atradau tiesų, kurios mane „smaugė”, tačiau visada manydavau, jog esu balta varna tarp juodų ir taikydavausi prie tų, kurių dauguma.

Tačiau noriu pasakyti, jog prieš metus, kai bendravau su šiuo vaikinu, supratau, jog Arijus tapo drąsiu, išmintingu, pasisėmė gyvenimiškos patirties, kurią dar tobulins, šlifuos, analizuos ir pakėlęs galvą neleis niekam tyčiotis. „Aš jau užaugau. Ačiū Dievui, mokausi 12 klasėje ir galiu viską pasakyti”, – jo žodžius atkartojo menininkė Aušra Deltuvienė.

Apie įspūdžius Seime pasakojusi Aušra Deltuvienė džiaugėsi, jog Arijus buvo sutiktas kaip seniai pažįstamas. Jo pranešimas, kaip ir pernai, buvo įvertintas pirmąja vieta. Tai sako, jog jautrus, o gal stiprus charakteris leidžia išreikšti mintis taip paprastai ir suvokiamai, kad paliesta tema aktuali ir tarsi pūliuojanti votis, reikalaujanti gydymo, atranda vaistus – patį jaunimą.

Beje, Arijus pristatė ir piešinį „Vilties vaikas su paukščiu”. Tai tarsi jo pranešimo vaizdinė tąsa, reiškianti, jog niekada nereikia nuleisti rankų, nereikia slėptis, o gyventi viltimi ir drąsiu požiūriu į gyvenimą.

IMG_3397Smagu, kad Arijų pasveikino Seimo nariai ir Seimo pirmininkas. Tai svarbi akimirka, kuri jaunuoliui išliks kaip ypatingas gyvenimo tarpsnis.

P.S. Netyčia išgirdau ir dar vieną naujieną. Arijus ir šiais metais dalyvavo Europos Parlamento nario Bronio Ropės Lietuvoje organizuotame nacionaliniame konkurse „Kuriu ateities Europą“, skirtą Europos dienai. Ir šį kartą birželio 8 dieną jis vyks į Europos Parlamentą bei susipažins su šios Europos Sąjungos piliečiams atstovaujančios institucijos veikla iš vidaus. Taigi, Arijus vyks jau antrą kartą atsiimti laimėjimo.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti