Ar žiemą seniūnijų kultūros ir laisvalaikio įstaigose bus šilta?

radiatorius-77442494

Jonas Kavaliauskas

Balbieriškio seklyčios pastato, kuriame įsikūręs kultūros ir laisvalaikio centras, šildymo sistema jau ne tik keletą kartą tapo gaisrų priežastimi, bet ir daug metų neatlieka pagrindinės funkcijos – nepalaiko tinkamos temperatūros centro patalpose.

30420826_2174480109243711_8002470293569072847_o

Po paskutinio gaisro Prienų PGT pareigūnai surašė reikalavimą sutvarkyti šildymo sistemą, nes kitu atveju gali būti priimtas sprendimas, draudžiantis ją eksploatuoti.

Deja, nors situacija išties sudėtinga, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro steigėja, Prienų rajono Savivaldybės administracija, nėra priėmusi sprendimo, kuris galėtų iš esmės išspręsti šią problemą. Tiesa, su tokia išvada nesutinka jos atstovai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistų pasiūlyto problemos sprendimo būdo – įrengti šildymo sistemą oras-oras – atsisakyta, nes kituose objektuose tokia sistema nepasitvirtino, o kitokiems sprendimams įgyvendinti nėra biudžete suplanuotų lėšų.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, bus bandoma dabartinę šildymo sistemą paleisti minimaliai, kad ji neperkaistų, o tinkamos darbui temperatūros palaikymui patalpose bus naudojami elektriniai šildytuvai.

A. Marcinkevičiaus teigimu, Balbieriškio KLC šildymo sistemos sutvarkymui lėšos gali būti numatytos 2020 metų biudžete.

Su šildymo problemomis yra susidūrę ir kitų seniūnijų kultūros ir laisvalaikio centrai.

atsisiųsti

Štai Stakliškių KLC vykstantis pastato rekonstrukcijos projektas numato, kad patalpos bus šildomos elektra ir rekuperaciniu būdu. Kodėl priimtas būtent toks sprendimas?

Į  šį klausimą A. Marcinkevičius taip pat turėjo paaiškinimą. Jo teigimu, gimnazijai šilumą teikianti katilinė būtų nepajėgi aprūpinti šilumos energija ir centrą, o įrengti katilinėje galingesnį katilą nebuvo galima dėl vietos stokos. Todėl ir buvo pasirinktas būtent dabartinis šilumos tiekimo variantas. Toks Savivaldybės administracijos požiūris.

44

Dar su didesniais šildymo iššūkiais susiduria Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras. Šios įstaigos vadovybei reikia spręsti dviejų pastatų šildymo problemą – Skriaudžiuose ir Veiveriuose. Kiauras stogas Skriaudžių laisvalaikio centre sėkmingai paskirstydavo šilumą ir laukui, o Veiverių šaulių namuose įrengta sistema realiai neveikė. Pasak Savivaldybės administracijos atstovų, šios problemos žinomos ir jau sprendžiamos.

Skriaudžių laisvalaikio centre vyksta rekonstrukcija, kurios metu bus pakeistas ir apšiltintas stogas, pakeisti langai ir durys. Manoma, kad tai leis padidinti temperatūrą patalpose.

Tiesa, šiame pastate yra įsikūrusios dvi įstaigos, bet, pagal projektą, bus sutvarkyta tik ta dalis pastato stogo, kuri priklauso Veiverių KLC. Kitą dalį stogo, kuri priklauso Skriaudžių pagrindinei mokyklai, anot Savivaldybės atstovų, planuojama sutvarkyti iš biudžeto lėšų.

Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius teigė, jog situacija yra žinoma ir bus daromi viskas, kad visas pastato stogas iki žiemos sezono būtų atnaujintas.

20190709_173542

Ką gi, rangovas jau pradėjo tvarkyti Kultūros ir laisvalaikio centro stogą, o kaip su Skriaudžių pagrindinės mokyklos stogu? Savivaldybėje kalbama, jog lėšos yra skirtos. O kas toliau? Gauti konkretaus atsakymo kol kas nepavyko.

ImageHandler

Administracijos direktoriaus pavaduotojas taip pat pasisakė dėl Šaulių pastato Veiveriuose pasikeitusio nuomininko.

Pasak A. Marcinkevičiaus, yra trišalis susitarimas, jog Veiverių bendruomenės centras atsisako šių patalpų, o naują sutartį dėl panaudos su Lietuvos šaulių sąjunga pasirašė Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras.

Tiesa, kai kurie organizaciniai dalykai trukdo naujai sutarčiai įsigalioti, bet, anot direktoriaus pavaduotojo, greitu laiku viskas išsispręs. Portalo žiniomis, nuo praeitų metų gruodžio Šaulių namuose šeimininkauja Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras.

Tokie pasikeitimai buvo būtini dėl dviejų priežasčių – dėl vietos, kur galėtų vykti kultūriniai ir kiti renginiai, bei dėl galimybės investuoti į šio pastato šildymo sistemą.

A. Marcinkevičiaus teigimu, yra idėja pratęsti šalia gimnazijos einančią centralizuotai teikiamos šilumos trasą iki Šaulių namų ir seniūnijos pastato.

Portalo žiniomis, realūs darbai, geriausiu atveju, gali prasidėti tik kitais metais. Artimiausią žiemą Šaulių namų patalpos bus šildomos kaip ir dabar, bet tai negarantuoja, jog jose bus šilta. Matyt, ir čia teks pasikliauti elektriniais šildytuvais, kurie veiks nuolat, kad nesiveistų pelėsiai, o ne tik stengtis sudaryti šiek tiek komforto renginių metu.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti