Ar verta skubėti tobulinti gerai veikiančią sistemą?

unnamed

Jonas Kavaliauskas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nerimsta. Nepavykus iš savivaldybių atimti rajoninių ligoninių ir jas paversti globos įstaigomis, nutarė patobulinti neblogai veikiančią greitosios medicinos pagalbos sistemą. Ministrui atrodo, jog subūrus visas GMP stotis po viena vėliava, sistema iškart pradės veikti geriau ir efektyviau. Tiesa, A. Veryga ir pats nelabai tiki savo idėjomis, bet jis be eksperimentų tiesiog negali gyventi.

Portalas kvitrina.com nutarė pasidomėti, kaip funkcionuoja Prienų PSPC GMP stotis? Prienų PSPC direktorius Artūras Ivanauskas paaiškino, jog šiuo metu Prienų GMP stotyje suformuotos 3 brigados po 2 žmonės (skubios pagalbos slaugos specialistas ir vairuotojas). Iš viso GMP stotyje dirba 32 darbuotojai. Stotis turi 5 automobilius su visa reikalinga įranga. 

Iškvietimus Prienų GMP stoties brigados gauna iš Kauno miesto GMP dispečerinės, o aptarnaujama teritorija siekia už Birštono ir Prienų rajono savivaldybių ribų.

Statistikos duomenimis, Prienų GMP darbuotojų atlyginimai viršija šalies GMP darbuotojų vidurkį. Prienų GMP stoties atstovas Žygimantas Savickas paaiškino, jog stotyje jau seniai pereita prie mobiliųjų technologijų, tvarkant užsakymus ir išvykų įforminimą.

Administracinė našta GMP stotyje minimali, nes stotis yra integruota į Prienų PSPC administravimo sistemą. Pasak Ž. Savicko, aptarnaujama teritorija gana didelė ir tam, kad atitolusias teritorijas galima būtų pasiekti kuo greičiau, planuojama vieną brigadą dislokuoti Jiezne. Toks sprendimas grindžiamas atlikta iškvietimų analize, kuri rodo, kad pagalbos skambučių iš Jiezno ir Stakliškių seniūnijų yra daug. 

Prienų GMP brigados aprūpintos šiuolaikine medicinine aparatūra. Pasak Prienų PSPC direktoriaus A. Ivanausko, išlaikyti 3 brigadoms dalis lėšų skiriama ir iš PSPC biudžeto.

Faktai rodo, jog su centralizavimo idėja A. Veryga iš Prienų GMP nieko nesutaupys, o ar pagerins paslaugos prieinamumą ir kokybę – dar reikia pagalvoti. 

Geriau būtų duoti daugiau lėšų, kad brigadose dirbtų ir gydytojai, o ne ieškoti trupinių iš eilinės centralizacijos.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. SPS

    Gal ir yra išimčių, bet daugumoje mažesnių gmp stočių nuo sovietmečio nedaug kas pasikeitė. Kompiuteriai yra, bet dar plius į 101 sasiuvineli ir krūva žurnalų užpildyti tebereikia, nes programa į kompą brangiai kainuoja. Darbo ir poilsio sąlygos, kaip diena ir naktis skiriasi nuo didžiųjų stočių. O kur dar atlyginimų skirtumas.