Ar teisingiems sprendimams priimti būtinos nelaimės?

photo-6401

Vacys Staknys

Šią savaitę Prienuose, 50 metrų aukštyje esančioje aikštelėje, prastai pasijautė ir suklupo ten dirbęs 59 metų vyras. Kolega bandė gaivinti, atvyko medikai ir ugniagesiai. Deja, kai žmogus buvo nuleistas ant žemės, medikai konstatavo jo mirtį. Ar galėjo vyras būti išgelbėtas?

Gal ir galėjo būti ir kitokia pabaiga. Atvykę Prienų PGT ugniagesiai negalėjo patekti prie nelaimės vietos, nes tarnybos autokopėčios gali pasiekti tik 30 metrų aukštį. Tiesa, ugniagesiai su aukštalipiais surado būdą, kaip nukelti vyriškį, bet tai tikrai pareikalavo daugiau laiko. 

IMGP6674

Kitose situacijose galėjo pagelbėti iš Kauno ar Vilniaus atvykę gelbėtojai su autokeltuvais, kurie gali pasiekti 45 ir 55 metrų aukštį, bet ne šįkart, kai viską lėmė minutės.

Kas gali paneigti, kad tos minutės galėjo išgelbėti vyro gyvybę? 

Šis įvykis parodo, kad ugniagesiai gelbėtojai privalo turėti techniką, kuri užtikrina tinkamą jų veiklą. Mūsų krašte yra nemažai didelio aukščio bei pavojingų objektų. Nors Prienų PGT komandos aprūpintos šiuolaikine technika, jų bazės dispozicija miesto mikrorajone sukelia nerimą. 

Jau seniai yra išsakyta idėja Prienų PGT iškelti į vietą, nuo kurios galima būtų greitai pasiekti abiejų savivaldybių objektus. Bazė galėtų būti įrengta šalia magistralės Prienai-Vilnius ir netoli tekančio Nemuno. Tokia dispozicija iškart pagerintų Birštone įsikūrusių sanatorijų, SPA, viešbučių pasiekimą. Kartu būtų šalia Prienų miesto.

Jau ne kartą rašiau apie šią idėją, bet oficialios pozicijos šiuo klausimu iš Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vadovų negirdėjau. Aišku, galima pasakyti, kad tai ne savivaldos reikalas, o Vidaus reikalų ministerijos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento. Bet jų aptarnaujama teritorija – tai dvi mūsų krašto savivaldybės, todėl tai bendras reikalas. 

Deja, Birštono ir Prienų rajono savivaldybių bendradarbiavimo planuose šio klausimo nėra. 

Birštonas vis garsiau kalba apie naujų sveikatingumo ir sveikatinimo objektų statybas, todėl stiprios ir greitai reaguojančios Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos buvimas tik padidintų kurorto saugumą. Nemanau, kad Prienų rajono vadovai nenorėtų kokybiškų pokyčių, kurie padidintų piliečių saugumą.

Šiuolaikinės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos bazės atsiradimas patogioje strateginėje vietoje, be jokios abejonės, būtų naudingas visiems, o ypač krašto žmonėms ir jų saugumui.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti