lsdp-baneris-2a

Ar Prienų rajono savivaldybės vadovai išmoks UEFA pamoką?

IMG_3391

Ignas Minekis

Gegužės 6 d. Prienų „Paprienės“ futbolo stadione, po papildomų reikalavimų įvykdymo vejos kokybei užtikrinti, vyko Vokietijos U-17 merginų komandos, kuri dalyvauja Lietuvoje vykstančiame Europos U17 merginų čempionate, treniruotė.

Prienų „Paprienės“ stadionas yra įrengtas dar tarybiniais laikais ir iki šiol gyvavo futbolo bendruomenės dėka. Šalia Nemuno esanti futbolo aikštė yra unikali, nes jos dydžiai atitinka tarptautinius standartus ir joje galėtų vykti netgi tarptautinio lygio varžybos. Deja, stadionas neturi šeimininko, tad ir jo vejos kokybės palaikymu bei infrastruktūros sukūrimu rūpintis nėra kam.

Būtų labai gaila, jei dabartinis Lietuvos futbolo federacijos postūmis nebūtų tęsiamas. Pirmiausiai turi būti suformuotas stadiono sklypas bei paruoštas projektas infrastruktūros sukūrimui. Jei kas mano, kad prie Prienų arenos įrenginėjamu dirbtinės dangos stadiono aikštynu nereikės rūpintis, tai labai klysta. Dar nežinia, kokio stadiono išlaikymas pigesnis – dangos su natūralia ar dirbtine žole.

_MG_1646

Birštone esantis futbolo stadionas su natūralia žole jau įvertintas LFF specialistų ir jame pastoviai vyksta Lietuvos jaunimo rinktinių stovyklos.

Stadionas turi rūpestingą šeimininką – Birštono sporto centrą. Deja, kurorto futbolo stadionas turi vieną minusą – jo dydžiai mažesni, nei reikalauja tarptautiniai standartai, todėl jame negalime rengti aukščiausio lygio varžybų, nors aikštyno dangos paruošimas atitinka pačius aukščiausius standartus. Futbolo aikštynu rūpinasi būtent Birštono sporto centro kolektyvas.

Gegužės 6 d. Birštono futbolo stadioną išbandė Vokietijos, Olandijos ir Suomijos merginų rinktinės.

Birštono ir Prienų stadionai pasirinkti kaip treniruočių bazės Europos U-17 merginų čempionato Alytaus pogrupio komandoms – Vokietijos, Olandijos, Suomijos ir Lietuvos.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Stasė

    Idomu kokią naudą Birštonui duoda stadionas. Apie kokias stovyklas kalbate, kad atvažiuoja futbolistai du kartus per metus, o kiek investuoja aišku to neskaičiuoja. Ant žolės atsistoti negali, aprėktas būsi. Kur Birštono futbolo komanda? Stadioną turit, o komandos nėra. Trenerių neturit, ar nieks sportuoti ir dirbti Birśtono sporto centre nenori?

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti