Ar prasidės verslo ir savivaldos bendradarbiavimas?

Gelbėkit vaikus

IMGP7800Jonas Kavaliauskas

Apie prasidėjusį Prienų rajono valdžios ir verslo bendradarbiavimo atgimimą jau buvo rašoma ne vieną kartą.

Teoriškai viskas atrodo neblogai – sudaryta Verslo taryba, kurioje turėtų būti aptarinėjami visi su verslu susiję klausimai, bet, deja, keletą kartų posėdžiavusios šios tarybos nutarimai kol kas ir lieka tik planais.

Rugsėjo pabaigoje bendrovėje „Ekofrisa“ surengtame verslo ir valdžios susitikime, kuriame dalyvavo Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė ir nedidelis būrys verslininkų, vėl buvo keliami tie patys klausimai – žemės nuomos mokesčių subalansavimas, bendradarbiavimo galimybės.

UAB „Hidrosta“ vadovas Valdas Paulauskas dar kartą priminė, jog verslo sąlygos aplinkiniuose rajonuose žymiai patrauklesnės nei Prienų rajone. Iki šiol yra nemažai įmonių, kurios verslą vykdo rajone, o pačios registruotos kitose savivaldybėse. O tai reiškia, jog į savivaldybės biudžetą neįplaukia gyventojų pajamų mokesčiai.

Deja, kokių bus dėl to imtasi veiksmų, nepavyko išgirsti ir šiame susitikime. Tiesa, nuskambėjo pasiūlymas įpareigoti seniūnus sudaryti sąrašus įmonių, kurios veikia seniūnijų teritorijose.

Meras V. Bujanauskas patikino, jog jis nemato kliūčių, kodėl turėtų strigti klausimas dėl žemės nuomos mokesčių diferenciacijos, ir pasiūlė toliau vystyti diskusiją šiuo klausimu.

UAB „Ekofrisa“ direktorė Lina Padvaiskienė pastebėjo, jog ir patys verslininkai kol kas neišnaudoja galimybės vieni kitiems pagelbėti. Jos manymu, būtina reikiamas prekes ir paslaugas pirmiausiai pirkti rajono įmonėse ir taip palaikyti vieni kitus.

Susitikime taip pat buvo patvirtinta, jog verslas pasiryžęs prisidėti prie Prienų miesto mažosios architektūros kūrimo. Tiesa, kokia gali būti verslo dovana miestui, turės nuspręsti administracijos specialistai, bet mintys krypsta verslo lėšomis prisidėti prie suolelių savivaldybės aikštėje įrengimo.

Savivaldybės meras taip pat papasakojo apie ateities planus, kaip numatoma panaudoti apie 13 mln. litų tikslinių ES lėšų. V. Bujanausko manymu, geriausia šias lėšas skirti sutvarkyti Prienuose „Revuonos“ viešbutį ir parką, krantinę ir jo aplinkos infrastruktūrą. Tiesa, galutinio sprendimo dėl investicijų panaudojimo nėra priimta.

Susitikimo metu buvo konstatuota, jog būtinas glaudesnis verslo ir valdžios bendradarbiavimas.

Pabaigoje buvo surengta ekskursija po bendrovės „Ekofrisa“ gamybines patalpas.

Bendrovė pastoviai plečia savo gamybos asortimentą, o didžiausią dalį pagamintos produkcijos eksportuoja į ES šalis.

Deja, reikia pripažinti, jog verslo ir valdžios bendradarbiavimas nesiplėtoja. Nors šios kadencijos metu ir buvo žengti kai kurie žingsniai, pats procesas ir lieka pačioje apsisprendimo stadijoje.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti