•  

   

   

   

Ar PAGD direktorius vizito metu Birštone ir Prienuose išgirdo ugniagesių bendruomenės lūkesčius?

IMGP7154

Vacys Staknys
kvitrina.com

Birželio 14 d. Seimo nario Andriaus Palionio kvietimu Birštone ir Prienuose viešėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Jis susitiko su Birštono ir Prienų rajono savivaldybių merais, Prienų PGT Birštono ir Prienų komandomis. Vizito metu buvo kalbama apie naują ugniagesių automobilį Birštono komandai, šiuolaikines kopėčias ir pastatų statybą.
Taip pat buvo diskutuojama apie savivaldybėms priklausančių ugniagesių tarnybų likimą. 

Departamento vadovas papasakojo, kiek daug jėgų skiriama geresniam valstybinių ugniagesių tarnybų aprūpinimui bei darbo užmokesčio kėlimui. Buvo kalbama ir apie šiuo metu Vyriausybei pristatytą gairių planą, kuriame pateikti net penki skirtingi variantai, kaip turėtų vystytis priešgaisrinė sauga šalyje. Tarp šių variantų yra toks, kuriame numatyta perduoti savivaldybių priešgaisrines tarnybas departamentui. 

IMGP7135

Prienų rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Kvietkauskas nesutiko su departamento norais perimti savivaldybės komandas, nes, jo manymu, pirmiausiai departamentas turėtų susitvarkyti su jiems pavaldžiomis valstybinėmis tarnybomis, o paskui norėti prijungti savivaldybių priešgaisrines tarnybas. 

Logikos J. Kvietkausko pasiūlyme yra. Nors priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos yra aprūpintos geriau nei savivaldybių, bet jose problemų yra daug. Pagal dabar galiojančią metodiką, kurortų ugniagesių komandose privalo būti automobilinės kopėčios, bet Birštono komanda jų neturi. O Prienų PGT esančios kopėčios jau seniai morališkai ir fiziškai pasenusios. Antra, Birštono komandai būtina parūpinti naują šiuolaikinį ugniagesių automobilį, kuris lyg ir pažadėtas. Bet kur jį laikyti? Dabartinės Birštono komandos patalpos tam nepritaikytos.
Departamento vadovas neturėjo atsakymų į šiuos klausimus. Krašto ugniagesių bendruomenės pasiūlymas tarp Birštono ir Prienų pastatyti naują bendrą abiems miestams gaisrinę taip pat nesulaukė didelio entuziazmo. Vietoje diskusijų buvo pateikiami argumentai, kodėl toks pasiūlymas neįmanomas. 

IMGP7237

O pirmiausiai iš PAG departamento vadovo ir jo pavaduotojo buvo girdėtas pasiteisinimas dėl neatliktų darbų – per mažas finansavimas.  

Ir tada kyla klausimai. Kodėl dirbama pagal ugniagesių aprūpinimo metodiką, kurios įgyvendinti neįmanoma? Kodėl nuolat bandoma parodyti, jog savivaldybių priešgaisrinės tarnybos prastesnės nei pavaldžios departamentui? Kodėl VRM lėšas, skirtas SPT, neperduoda savivaldybėms tiesiai, o per tarpininką – PAGD? O šios vadovybė dažniausiai SPT neskiria viso finansavimo, kuris atitiktų patvirtintą finansavimo tvarką.

Vizito metu S. Greičius išgirdo, jog Prienų PGT pastatai pastatyti dar prieš karą ar iškart po jo ir kai kurie jų avarinės būklės. Kaip ir kai kuri technika. 
Deja, iš PAGD vadovų nei ugniagesių bendruomenė, nei savivaldybių merai konkrečių pažadų situacijai gerinti taip ir neišgirdo. 
Tad taip ir gyvensime toliau – saugosime gyventojus su mintimis apie tinkamą aprūpinimą ir orų apmokėjimą už pavojingą gyvybei darbą … 

P.S. Savivaldybių merai nepritarė PAGD norams panaikinti savivaldybių priešgaisrines tarnybas, nes centralizacija tarnybų tik pablogina aptarnavimo kokybę regionuose.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

 1. Žvejys

  Nieko čia nesuprasi. Sako “ centralizacija tarnybų tik pablogina aptarnavimo kokybę“. O kai buvo priimamas sprendimas dėl Veiverių ir Jiezno meno mokyklų prijungimo prie Prienų meno mokyklos tai meras aiškino kad pagerės kokybės su sutaupomos lėšos ir t.t.
  Priešgaisrinę tarnybą prijungus irgi galima nemažai sutaupyti, pvz už administracijos metinį darbo už mokestį galima tikrai nupirkt gaisrinį automobilį kokį nupirko Šilavoto komandai arba net ir geresnį

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti