Ar lygis tas?

Diskusijų klubas

Redakciją pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame išsakomas nepasitenkinimas, jog susitikimas su rašytoju R. Rastausku ir poetu R. Kmita vyks ne bibliotekoje, o „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos aktų salėje. Šis laiškas vertas diskusijos. Spausdiname skaitytojos laišką, o kartu pateikiame ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorės Daivos Čepeliauskienės komentarą.

Prienų bibliotekos internetiniame puslapyje www.prienubiblioteka.lt skelbiama, kad balandžio 27 d. 14 val. „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos aktų salėje vyks rašytojo eseisto R. Rastausko ir poeto literatūrologo R. Kmitos kūrybos vakaras. Nevadinčiau „vakaru“ renginio, vykstančio 14 val. Dirbančiam žmogui toks laikas labai nepatogus, tačiau dabar man rūpi svarbesni dalykai.

Rolandas Rastauskas yra 2010 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Premija jam buvo įteikta už (cituoju): „žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje, už sakinio eleganciją“. Norėčiau paklausti, ar yra tiek daug Nacionalinės premijos laureatų ir jie taip veržiasi į Prienus, kad leidžiame sau tokius žmones priimti pagrindinės mokyklos aktų salėje ir dar pamokoms nepasibaigus? Kam tada reikėjo pusę metų užtrukusios Prienų bibliotekos renovacijos, jei joje nėra vietos tokio lygio kūrėjams? Ir kam tada Prienuose reikalinga biblioteka? Kad būtų paminėta politiniuose skandaliukuose kaip vieta, kur įdarbinamos valdančiųjų giminaitės ar susikompromitavusios įstaigų vadovės? 

Jeigu Prienai nesugeba tinkamai priimti tokių rašytojų kaip R.Rastauskas, gal tegu perleidžia šią garbę Birštono bibliotekai. Tikriems literatūros mylėtojams bus lengviau nuvažiuoti tenai, negu kaitinti akis varganai organizuotame kultūrinio gyvenimo farse.

D. Čepeliauskienė naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog tas faktas, jog su R. Rastausku ir R. Kmita susitikimas vyks „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos aktų salėje, neįrodo, joig renginio organizatoriai negerbia rašytojo ir poeto. Tokio formato renginiai mokyklose vyksta ne pirmą kartą ir tai daroma sąmoningai. Renginyje gali dalyvauti visi norintys, jame apsilankys ir mokiniai, kuriems tai bus savotiška pamoka.

Pasak bibliotekos direktorės, tokia praktika bus taikoma ir ateityje.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Sigita

    Maironį ir Just. Marcinkevičių Prienai, aišku, supras, jiems skirtus renginius gali daryt kad ir kas savaitę, bet kur ten jiems suprasti RoRa. Čia gi aukštasis pilotažas.Netikėtai papuolė pasikviesti, tai dabar purpčioja bibliotekininkės, nežino kur dėti, nukišo į pagrindinę mokyklą, net ne gimnaziją. Nežino, kad čia ne Račickas, V.V. Landsbergis ar kitas mokiniams kalbantis.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti