Ar Jieznui reikalingos dujos?

Gelbėkit vaikus

21570_imp_aa10e57ee8dae508244712471e6dedc1

Jonas Kavaliauskas

Prienų rajono savivaldybė išplatino pranešimą, jog savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai buvo susitikę su magistralinio dujotiekio Lietuva – Lenkija statybos rangovų atstovais. Rašoma, kad buvo aptarti įvairūs klausimai ir, anot rangovų, vykdydami darbus, jie stengsis nesudaryti problemų Jiezno seniūnijos gyventojams.

Magistralinio dujotiekio užsakovas UAB „Amber Grid“ į užklausą dėl atšakos ties Jieznu galimybės savo atsakyme redakcijai rašė, jog projektuojant magistralę tokio prašymo iš Prienų rajono savivaldybės nebuvo. Prienų savivaldybė į užklausą apie Jiezno miesto dujofikaciją davė atsakymą, jog savivaldybė neturėjo prašymų iš Jiezno gyventojų dėl dujų įvedimo. Taip pat buvo paminėta, jog šiais laikais dujos nevaidina tokios, nei anksčiau, svarbos. Meras Alvydas Vaicekauskas yra pateikęs pavyzdį (Vyšniūnų kaimas), jog dujų buvimas ne visada patrauklus gyventojams. Yra atvejų, kai dujų atsisakoma. Duodamas interviu portalui kvitrina.com meras A. Vaicekauskas pabrėžė, jog šiais laikais yra daug alternatyvių sprendimų, todėl dujos nėra vienintelė arba patrauklesnė išeitis.

526090-788297-756x425

Portalo kvitrina.com surengtoje apklausoje 73 % dalyvavusiųjų pasisakė už tai, kad Jieznui reikalingos dujos, 21 % – kad jų nereikia, 6 % neturėjo nuomonės.

Tarybos narys Algimantas Šidlauskas šiuo klausimu turi kitą nuomonę ir mano, kad Jiezno dujofikavimas – tai strateginis sprendimas ir galimybė į miestą ateiti verslui. Būtent verslas gali išgelbėti Jiezno ateitį.

Anot Tarybos nario, dar sovietiniais laikais buvo paruoštas Jiezno dujofikacijos projektas, bet, deja, taip ir liko neįgyvendintas. A. Šidlausko teigimu, savivaldybės vadovai daug kalba apie strateginius dalykus, bet kol kas kalbos lieka kalbomis. Jokių gyventojų ar verslo apklausų savivaldybė nevykdė, todėl žinoti, reikia ar nereikia Jieznui dujų, niekas negali. 

Štai tokios nuomonės. O jūs dar galite išsakyti savo nuomonę, balsuodami portale kvitrina.com.

Apklausa

Ar Jiezno miestui reikalingos dujos?

Rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Taip pat skaitykite

7 komentarai

 1. Edvardas

  Dujos labai reikalingos.miestelio gyventojai smarkiai sensta,šildymas kietu kuru vyresnio amžiaus zmonems-vargjnantis darbas ir amžinas rūpestis.Kas atvės,supjaus sudes,suskaldys.kitos alternatyvos kaip šilumos siurbliai sunkiai įgyvendinamos,del didelių įrengimo kaštų ir mazo efektyvumo,nes namų šiluminės varžos labai prastos,renovacija brangi ir sutikim,kad Jieznas dar ne ta vieta investuoti į NT. (Ežero taip ir nepavyko išvalyti nei su nei be Europos sąjungos projektais..nei įrengti nei vienos padorios aikštelės,kaip pvz Simne,kuris kone identiškas tiek dydžių tiek. Gyventojų skaičiumi.

  Atsakyti
 2. Pilietė

  Visų pirma, LR Vyriausybė, ruošdama strategiškai svarbų valstybinį projektą, turėjo numatyti galimybę prisijungti prie magistralinio dujotiekio miestams ir miesteliams, kuriuose gyvena daugiau nei tūkstantis gyventojų. Projektinėje atkarpoje ne tiek daug tokių gyvenviečių. Vadinamas ,,kranelis“ nebūtų toks brangus, kad galėtų sudrebinti valstybės pamatus. Sunku patikėti, kad visos vyriausybės, deklaruodamos apie atskirties tarp didžiųjų miestų ir periferijos mažinimą, net neketina spręsti elementarių dalykų.
  Galbūt nedaug atsiras gyventojų, norinčių prisijungti prie svajojamos dujotiekio sistemos, bet verslo plėtrai geografiškai patrauklioje vietovėje dujotiekio kaimynystė būtų labai svarbus faktorius.
  Pritariu Algimanto Šidlausko nuomonei, nors jis pats, kaip rajono tarybos narys galėjo anksčiau inicijuoti šį procesą.
  Rajono meras Alvydas Vaicekauskas neturėtų teisintis, kad nebuvo gyventojų ar verslo atstovų prašymų dėl dujų reikalingumo Jieznui. Tai visiškai netoliaregiškas mąstymas ir neatsakingumas. Tikras meras turėtų prisipažinti: ,,taip, pramiegojome šią galimybę“.
  Kaip toli mūsų vadovams iki cesiulių, matijošaičių ar malinauskų…

  Atsakyti
  1. Prieniškis

   Tarptautinis ir dar magistralinis dujotekis (sunkiai tikėtina, kad dėl tokios nedidelės gyvenvietės būtų daroma atšaka) – niekas neleis prie tokio jungtis visų pirma, visų antra – tai jau ir neįmanoma suderinti būtų ir norint (keistai atrodo vietinio tarybos nario susirūpinimas po laiko).
   Česiulis kaip meras kol kas atrodo labai gražiai viešai, tačiau rimtų darbų kol kas dar nepadaręs miestui, tam reikia laiko. Matjošaitis ar Malinauskas yra gryni oligarchai, jie daro ką nori ir kaip nori (krūva teisinių pažeidimų siejami su jais), todėl lygiuotis į tokius merus tikrai nereikėtų, ten demokratijos nėra Kaune ar Druskininkuose.

   Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti