Ar demokratijai pakeliui su draudimais ir baudimais?

 

 

Gintaras Kleiza: „Kodėl Lietuvoje visada viskas daroma, lyg valdžioje būtų „besmegeniai”?

Gintaras Kleiza: „Kodėl Lietuvoje visada viskas daroma, lyg valdžioje būtų „besmegeniai”?

Gintaras Kleiza

Prieš dvejus metus šalies piliečiai, lyg ant bangos, į valdžios olimpą iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Naujai politinei jėgai buvo suteiktas mandatas sudaryti Vyriausybę. Anot jų – profesionalų.

Bet ar tikrai valdžioje esantys „profesionalai” supranta, ką daro?

Ką mes turime? Kaip iš gausos rago pasipylė draudimai, ribojimai. Ir visa tai, jiems atrodo, mano, kaip piliečio labui. Iš ministerijos kabinetų geriau matosi, kaip aš turiu gyventi, kaip gydytis, kaip auginti savo vaikus…

Gyvenau žinodamas, kad aš asmeniškai atsakingas už savo šeimą, auginau ir išauginau vaikus, daug dirbau, nes buvau mokytas, jog tik sunkus darbas padeda dorai gyventi. Bet nemaniau, jog sulauksiu laikų, kai gyvensiu baimės ir nihilizmo aplinkoje.

Tai, kas vyksta su vaikų teisėmis šalyje, nesuprantama sveiku protu. Šioje vaikų apsaugojimo nuo tėvų sistemoje vyksta toks smegenų plovimas, kad greitai bijosime net pagalvoti apie išdykėlio sudraudimą, nes iškart sulauksime „mobilios” grupės apsilankymo ir vaikas bus išsiųstas į gerų tetų rankas, kurios už tai gaus nemažus pinigus iš mūsų bendrai į biudžetą suneštos sumos. O tėvams už tai, kad augina savo vaikus, siūlomi trupiniai.

Gerai prisimenu, kad ir anksčiau vaikai iš tėvų buvo atimami, bet tada buvo šiokia tokia tvarka – tyrimas, teismas, o tik paskui sprendimas. Buvo sukurta ir valstybės vaikų globos sistema.

O dabar nežinai, kaip gyventi ir auginti vaikus. Bet kas gali juos filmuoti, nors tai draudžia asmens apsaugos įstatymas, įskųsti, nors neaišku, kaip jis pats elgiasi su savo vaikais.

Kur tai matyta, kad vaikai būtų atimami iš tėvų be jokių paaiškinimų?!

Suprantu, kai vaikai, kurie patiria tėvų smurtą, turi būti paimami iš tos aplinkos, o tėvai baudžiami. Tai logiška ir teisinga, tačiau kitais atvejais vaikų atėmimas iš tėvų daro jiems didžiulę žalą. Ir taip vadinama pagalba virsta blogybe.

Visi gerai žinome, kad netgi kačiukai ir šuniukai patiria psichologinę traumą, kai parduodami kitiems savininkams, o čia – vaikai (!).

Kodėl Lietuvoje visada viskas daroma, lyg valdžioje būtų „besmegeniai”? Vis bandome kopijuoti kaimynus, bet neįsigiliname, kad jų kitoks mentalitetas, kiti papročiai.

Paimkim Matuko tragediją, kuri tapo pretekstu įvesti sunkiai protu suvokiamą vaikų iš tėvų atėmimo sistemą.

Įvyko tragedija, kurios, mano supratimu, galėjo nebūti, jei aplink nebūtų tiek abejingų žmonių. Bet šios tragedijos padariniai pavertė įkaitais visus tėvus. Tai visiškai nesuprantama.

Ačiū Dievui, kad mūsų krašte nesigirdi, kad vyktų vaikų atėmimai be jokių rimtų priežasčių, kaip buvo Kaune. Dar nevėlu sustabdyti šeimų naikinimo ir lėšų iš Valstybės biudžeto įsisavinimo (švaistymo) sistemą.

Atėjo žinia, jog kitais metais vaikų pinigai padidės iki 50 eurų už kiekvieną vaiką. Ką gi, nemažai šeimų apsidžiaugs gavę papildomų lėšų. Bet kai palygini, kiek gauna už iš šeimos paimtą vaiką „globėjai”, pasidaro nejauku. Štai tau ir biznio planas, kaip uždirbti iš kito nelaimės.

Mokytojai jau nebenori kentėti. Manau, jau ateina laikas solidariai valdžiai pasakyti savo žodį ir šeimoms.

Negalime gyventi pagal kitų valstybių sukurtas sistemas. Pabandykit atimti vaikus iš musulmonų ar čigonų (romų) šeimų? Patikėkit, mažai nepasirodys!

 

Bus apmokėta iš LRLS rinkiminės sąskaitos

Užsakymas Nr. 2018/12/001

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti