Antanas Danys. Tylus 15 metų kelias sėkmės link

antanas

Vidmantas Venclovas

Gruodžio 12-oji buvo paskutinė diena teikti kandidatūras į AB sanatorijos „Versmė” valdybos skelbtą konkursą šios įstaigos direktoriaus vietai užimti, nes buvęs ilgametis vadovas Antanas Danys turėjo palikti savo postą.

„Gudročiai” Vilniuje nutarė, jog savivaldybių ir valstybės valdomose įstaigose vadovai savo postuose „sėdi” per ilgai.

Lapkričio 29 d. nuo 2003 metų sanatorijai vadovavęs Antanas Danys turėjo užleisti direktoriaus vietą. Tiesa, AB sanatorijos „Versmė” valdybos paskirtas laikinasis vadovas Dalius Skindaras kitą dieną pasirašė įsakymą priimti Antaną Danį į direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas.

versme

Tarnavimas žmonėms tęsiasi.

Antanas Danys laikinuoju AB sanatorijos „Versmė” direktoriumi buvo paskirtas 2003 metų sausio pradžioje, o nuo 2004 metų pradžios tapo nuolatiniu įstaigos vadovu. Palikimas nelabai džiugino, nes įstaigos balanse švytėjo 3 mln. litų „skylė”. Situacija buvo tikrai liūdna, bet naujai paskirtas vadovas kartu su komanda ėmėsi permainų, kurios, tais laikais, buvo palaimintos ir pagrindinio sanatorijos akcininko – Birštono savivaldybės.

Darbai prasidėjo. Atnaujintos I korpuso mažosios gydyklos, II korpuso didžiosios gydyklos ir kambariai, įrengta galerija, kuri sujungė administracinį korpusą su gydyklomis ir antruoju korpusu. Vėliau sekė pastatų apšiltinimo projektai ir, pagaliau, I korpuso rekonstrukcija.

Per ilgus 15 metų A. Daniui su komanda pavyko ne tik išbristi iš skolų, bet ir sukaupti apie 3 mln. eurų pelno, kuris tapo tvirtu garantu pirmojo korpuso rekonstrukcijos procesui. Tiesa, AB sanatorijos „Versmė” kolektyvo uždirbti ir sukaupti milijonai vos nebuvo panaudoti kitiems tikslams, bet Birštono savivaldybės Taryboje atsirado žmonių, kurie sugebėjo pasipriešinti ir sanatorija toliau vykdo savo misiją – gydyti žmones.

Antanas Danys pasitraukė iš direktoriaus pareigų, bet liko AB sanatorijos „Versmė” dalimi. Pats buvęs ilgametis unikalios įstaigos Lietuvoje vadovas nelinkęs sėkmingos sanatorijos veiklos sieti su savimi, bet „Versmės” kolektyvas, kuris visada buvo vienoje valtyje su vadovu, žino permainų kainą. Netgi naujų šiuolaikinių privačių sanatorijų atidarymas Birštone rimtai nepaveikė kolektyvo stabilumo.

Naujojo vadovo atėjimas ne už kalnų. Reikia tikėti, jog įstaigos valdybos sudaryta komisija išrinks tinkamą kandidatą ir sanatorija tęs sėkmingą savo veiklą medicininės reabilitacijos srityje, o po pirmojo korpuso rekonstrukcijos taps dar patrauklesnė ir kitoms klientų grupėms.

Antanas Danys su komanda sukūrė gerą įstaigos vardą, nes sanatorija „Versmė” puikiai žinoma ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir užsieniečiams.

Be jokių abejonių, „Versmė” įsilies ir į naująją kurorto viziją bei taps vieta, kurioje svečiai galės derinti sveikatingumo procedūras su savo darbine veikla.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti