•  

     

     

     

Andrius Palionis: „Su rinkėjais bendrauju visą kadenciją, o ne tik prieš rinkimus“

andrius-palionis

Vacys Staknys

Spalio 25 d. po pakartotinio balsavimo vienmandatėje Dainavos apygardoje paaiškėjo, jog rinkėjai atstovavimą Seime patikėjo Andriui Palioniui, kuriam tai bus jau trečioji kadencija. Išrinktasis Seimo narys yra saviizoliacijoje, todėl pokalbis vyko telefonu.

Pirmiausiai A. Palionis nuoširdžiai padėkojo Dainavos apygardos rinkėjams už jo palaikymą ir pabrėžė, jog naujos kadencijos metu atstovaus visiems apygardos žmonėms, nežiūrėdamas, kokį kandidatą jie palaikė per rinkimus. Nebus ministras, todėl jau nuo gruodžio bus atnaujinami pirmadienio susitikimai su Seimo nariu.

Atsakydamas į klausimą apie rinkimus ir jo pergalę, Seimo narys pasakė, jog rezultatas atspindi ne priešrinkiminį darbą, o darbą su rinkėjais visą kadenciją.
A. Palionis paminėjo, jog buvimas žemės ūkio ministru jam sukėlė sunkumų prieš rinkimus, nes turėjo mažiau laiko pabendrauti su rinkėjais, ypač Alytaus rajono žmonėmis, kurie iš tiesų turėjo balsuoti už kito krašto kandidatus. Tiesa, apygardos ribų pasikeitimas sudarė sunkumų visiems kandidatams vienmandatėje apygardoje. 

Seimo narys aiškiai pasakė, jog nesilies į valstiečių ir socialdemokratų frakcijas, o bandys su kolegomis iš LSDDP (3 mandatai) kurti savo frakciją su kitais nariais arba dirbs mišrioje koalicijoje.

Taip pat norėtų tęsti darbą Biudžeto ir finansų komitete, bet tai nepriklauso nuo jo norų.

Paklaustas apie ministro darbą, A. Palionis atsakė, jog jo veiklą žemės ūkio ministro pareigose turi vertinti žemdirbiai, bet pabrėžė, jog galės drąsiai pažiūrėti į akis kiekvienam dėl padarytų sprendimų. Pasak žemės ūkio ministro, sprendžiant problemas reikia daryti sisteminius pakeitimus. Ministras buvo žadėjęs, jog audito skyriai negali būti pavaldūs tų tarnybų vadovams, todėl NŽT, kaip ir kitų tarnybų, audito skyriai buvo integruoti į ŽŪM centralizuoto vidaus audito skyrių. Deja, vertinant žemės grąžinimo klausimus paaiškėjo daug ne tik atsakingų darbuotojų klaidų, bet ir priimtų ydingų įstatymų nuostatų, kurias dar ilgai reikės narplioti, kad žmonės galėtų tinkamai naudotis savo žeme. Pasak A. Palionio, valstybės tarnautojų klaidos – tai Valstybės atsakomybė. 

Pokalbio pabaigoje Seimo narys patikino, jog jis buvo ir yra širdyje socialdemokratas, todėl jam rūpi kiekvieno žmogaus problemos ir jis visada stengsis padėti besikreipiančiam, jei yra galimybės tai padaryti.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti