• prienuspauda

     

     

     

     

Andrius Palionis: ES valstybėms narėms reikia tartis dėl ekonominės sėkmės recepto

„Europos Sąjungos valstybėms narėms būtina tartis dėl ekonominės sėkmės recepto, ypač ūkio ir finansinės krizės sąlygomis.

Nemažai ir Europos politikų, ir ekspertų sutinka, kad taupymo politikos kursas turi būti subalansuotas su ekonomikos gaivinimo priemonėmis, nes kitaip yra nepakankamai įvertinamas neigiamas griežto taupymo poveikis užimtumui, socialinei žmonių padėčiai bei didesnei atskirčiai tarp ES valstybių narių,“ – tvirtina Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos bei Biudžeto ir finansų komiteto narys Andrius Palionis, grįžęs iš Europos Parlamento savaitės renginių, skirtų Europos semestro, kuriuo  Europos Komisija valstybėms narėms kasmet nubrėžia nacionalinius ES ekonomikos politikos koordinavimo tikslus, klausimams, vykusių sausio  28-30 d. Briuselyje.

„ES valstybių narių parlamentų nariai akcentavo tai, kad naujoji Europos Sąjungos ekonomikos koordinavimo sistema privalo būti labiau demokratiška. Europos Parlamentas ir nacionaliniai parlamentai joje turėtų atlikti didesnį vaidmenį – antraip, piliečiai gali nepritarti ES vykstančioms reformoms.

Parlamentai turi labiau kontroliuoti nacionalinių planų ekonominės ir biudžeto politikos srityje derinimą ir vertinimą ES lygmeniu.

Toks subalansuotos ir demokratiškesnės politikos perspektyva padėtų kovoti ir su jaunimo nedarbu bei užkirsti kelią naujos „prarastos kartos“ atsiradimui, nes šiuo metu beveik ketvirtadalis jaunų žmonių Europos Sąjungoje neturi darbo,“  – apie vizitą kalbėjo Seimo LSDP frakcijos narys.

A. Palionis dalyvavo tarpparlamentiniame Europos Sąjungos (ES) valstybių narių nacionalinių parlamentų komitetų, dirbančių su biudžeto ir finansų klausimais, posėdyje bei susitikimuose su Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija ir Europos komisaru Algirdu Šemeta, atsakingu už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu. Europos Parlamento savaitės renginių plenarinėje sesijoje A. Palionis klausėsi Europos Komisijos prezidento José Manuel Barroso, Europos Sąjungos Tarybos prezidento Herman Van Rompuy ir Europos Parlamento Prezidento Martin Schulz pranešimų.

Kartu su LSDP frakcijos nariu A. Palioniu Europos Sąjungos sostinėje viešėjo Seimo nariai:  Socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės koalicijos partnerės „Tvarka ir teisingumas“ narys ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis bei Mišrios frakcijos narys ir Europos reikalų ir Aplinkos apsaugos komitetų narys Linas Balsys.

15min.lt

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti