Alytuje su policijos tyrėjais susitiko Vilniaus universiteto profesorius Gintaras Švedas

Balandžio 17 dieną Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus aps. VPK) lankėsi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros vedėjas, baudžiamosios teisės specialistas, profesorius, habilituotas daktaras Gintaras Švedas ir advokatas Remigijus Merkevičius.

Teisininkai atvyko pabendrauti, diskutuoti rūpimais klausimais su kriminalinės policijos padalinių tyrėjais, turinčiais pareigą atlikti ikiteisminį tyrimą. Susitikime dalyvavo Alytaus, Druskininkų, Birštono, Prienų, Lazdijų ir Varėnos tyrėjai.

Susitikimo metu teisėsaugos atstovai G. Švedas ir R. Merkevičius atsakė į tyrėjus dominančius klausimus apie ikiteisminio tyrimo subtilybes. Aktyviai diskutuota apie teisės spragas, nepilnamečių apklausos procesinę tvarką, asmens duomenų apsaugos ypatumus atliekant ikiteisminį tyrimą, civilinio ieškinio reiškimo problematiką ikiteisminio tyrimo metu ir kitais klausimais. Pasak Alytaus aps. VPK Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkės Laimos Jusienės, tokio susitikimo reikšmė ir naudingumas neabejotini. Tyrėjams, kaip praktikams, buvo labai svarbu sužinoti baudžiamosios teisės įstatymų kūrėjo G. Švedo nuomonę apie Baudžiamojo proceso kodekso normų taikymą realiame darbe ir subtiliose, nekasdieniškose situacijose.

 Informaciją pateikė:

Simona Ludavičiūtė,

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Valdymo organizavimo skyriaus specialistė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti